מועצה אזורית עמק יזרעאל
דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

מועצה אזורית עמק יזרעאל

ראש המועצה - אייל בצר
טלפון לשכת ראש המועצה: 04-6520001
מ"מ וסגן ראש המועצה - עידו דורי
סגנית ראש המועצה - חנה פרידמן
טלפון לשכת הסגנים: 04-6520008
מנכ"ל וגזבר המועצה - דן תנחומא
טלפון מנכ"ל: 04-6520009
טלפון גזבר: 04-6520018
ליצירת קשר - לחץ כאן  

כוננות קיץ

18/05/2016 עודכן בתאריך

כנס הקיץ המסורתי של המועצה נערך השבוע בדגש על תכנון קיץ קהילתי מטף ועד זקן – אם עד כה עסק בהערכות של מערכת החינוך לקיץ, הרי שהשנה, ברוח מגמת חיזוק הקהילה אותה מובילה המועצה, עסק כנס קיץ בנושא של קהילה מתארגנת לקיץ תוך התייחסות לכלל התושבים בקהילה וניסיון ליצור פרויקטים משותפים. במועצה אמרו השבוע כי הערכות קהילתית כוללת היא הזדמנות לסגל נוהלי עבודה המשתפים את כלל הכוחות בישוב.

 

בכנס קיבלו המשתתפים מידע תיאורטי על הקיץ כהזדמנות ע"י ד"ר ציון ברנץ  - הרצאה מרתקת עם ראיה חדשנית לעשייה בקהילה, שמעו דוגמאות לסיפורי הצלחה של קהילות בעמק בהובלת רכז הקהילה הישובי והאזינו והרצאה מהנה ומשעשעת של ד"ר התלהבות בהקשר של שמירה על בני נוער ויצירת קשר באופן הומריסטי.

 

בתחילת הכנס קיבלו המשתתפים מידע רב על כל פעילויות המועצה לטובת הקיץ ובכלל,  אותן ניתן לשלב בתכנית הקיץ הישובית – מכל מחלקות המועצה שהציעו את מגוון השירותים הרחב אותו הן מציעות. בסיום כל משתתף קיבל שי, לוח גדול של  חודשי הקיץ  בו ניתן למלא את פעילויות הקיץ בישוב ולסנכרן בין כל הגופים.

 

הכנס אורגן על ידי נטלי פאר, מנהלת תכנית עיר ללא אלימות, לילך כהני, רכזת חינוך חברתי, ירדן מלכה- מח' נוער, חן זרצקי- מנהלת תכנית אפשרי בריא ובסיוע כלל מחלקות המועצה. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך בתחילת הכנס ואמר: "המטרה שלנו היא הערכות לקיץ פעיל ובטוח בקהילה – לא רק להתמקד בקבוצת גיל ספציפית אלא לראות את כל הקהילה בכללותה ולראות כיצד מייצרים מענים מטף ועד זקן, כיצד מגבירים שיתופי פעולה ואיך דואגים שתקופת הקיץ תהיה חוויתית, מתוכננת ומאורגנת ומשלבת עד כמה שאפשר את כל הגילאים. השילוב הוא בשתי רמות – הקבוצות שמהן מורכבת הקהילה – נוער, מבוגרים ילדים ועוד, השילוב השני – שכל בעלי התפקידים יעבדו יחד וישתפו פעולה כדי להרחיב את יריעת הפעילות עד כמה שאפשר".

עבור לתוכן העמוד