מועצה אזורית עמק יזרעאל
  מועצה אזורית עמק יזרעאל
  דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מנהל: נועם כהן

  טלפון מזכירות: 04-6520149

  פקס: 04-6520014

  צור קשר יחידה אסטרטגית: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  מקדמים תכניות אסטרטגיות ביישובי המועצה

  19/02/2015 עודכן בתאריך

  כיצד ייראו יישובי המועצה האזורית בעוד 5 שנים? 10 שנים? מה יהיו השינויים הדמוגרפיים ביישובים? האם המבנים הארגוניים יישמרו או ישתנו? מה יהיו היקפי הפעילות העסקית והכלכלית ביישוב? אילו מבני ציבור ותשתיות יידרשו בנוסף לקיימים בכל יישוב? שאלות אלו ועוד, עומדות במרכזו של תהליך גיבוש תכנית אסטרטגית רב שנתית ביישובי המועצה. המטרה: להיערך לשינויים דמוגרפים, קהילתיים ותשתיתיים ביישובים, להעניק ליישוב תמונת מצב עתידית, לסייע בתהליכי קבלת החלטות ולערב את הציבור בתהליכים לטווח ארוך, כמו גם לסמן ליישובים את הנושאים שיעמדו במוקד סדר היום היישובי בשנים הבאות.

   

  תהליך קידום התכניות האסטרטגיות ביישובים נעשה כחלק משיתוף פעולה של האגף הכלכלי – היחידה לתכנון אסטרטגי, בראשותו של דוד בריל, מחלקת היישובים במועצה בראשותה של דליה אייל, וחברות ייעוץ מקצועיות המלוות את היישובים.

   

   

  לצורך קידום התכניות, נבנה מתווה למודל עבודה יישובי שיהווה בסיס לגיבוש תכנית אסטרטגית רב שנתית. במסגרת התהליך: שיתופי ציבור, התייחסות לעלויות סבירות של התהליך, וקבלת תוצאות קונקרטיות ומקצועיות. מודל העבודה נבנה ל 3 חודשים במסגרתם יעסוק היישוב בחמישה תחומי ליבה יישובים: צמיחה דמוגרפית, מצב קיים ועתידי של תשתיות מבני ציבור ושטחים ציבוריים, הפעילות העסקית והכלכלית בישוב ,מבנה ארגוני ומעורבות תושבים בתהליכי קבלת ההחלטות בישוב, צביון קהילתיות ומעורבות התושבים בפעילות הקהילתית. ראש המועצה האזורית אייל בצר אמר השבוע: "מודל העבודה מעניק ליישובים תמונת מצב עתידית רצויה ומציף בבירור את הסוגיות המרכזיות לטיפול. המועצה תומכת ומלווה את התהליך, ובכל שנה נלווה שלושה ישובים, הכל בכדי ליצור מערכי עבודה מסודרים ותכנון אחראי ורציני לשנים הבאות".

   

  בשנת 2014 לוו היישובים עין דור, בית שערים ושדה יעקב, הממשיכים את העבודה והליווי גם השנה. בשנת 2015 כבר נענו לקול הקורא קיבוץ שריד, מושב נהלל ויישוב נוסף שעתיד להתחיל בתהליך בקרוב. 

  עבור לתוכן העמוד