סטודנטים בהרצאה "העם אוהב מדע"
  קתדרת עמק יזרעאל
  דלג על קתדרת עמק יזרעאל

  קתדרת עמק יזרעאל

  מנהלת: ריקי שמעוני  

  מזכירה: אורית שושן

  טלפון: 04-6401406

  פקס: 153-4-6401406

  צור קשר קתדרת עמק יזרעאל: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  סידרה מס' 25– תקשורת – עיתונאים ומה שביניהם

  9/07/2019 עודכן בתאריך

  סידרה בת 8 טיולים

  ימי שני 11:00-12:30

  עלות: 680 ₪ תושב מועצה 780 ₪ תושב חוץ

   

  11.11.19 עינב גלילי

  אשת תקשורת, מרצה ושדרנית רדיו, כותבת ומגישה בעיתונות, בטלוויזיה ועל הבמה. היום מנחת תכניות טלוויזיה סאטיריקניות (גב האומה, חדר 101)

  על הומור בעסקים ובחיים

  למרות שאנחנו נוהגים לחשוב על הומור כעל כישרון מולד, האמת היא שחוש הומור הוא יכולת או הרגל שאפשר לפתח אותו. מתוך ניסיונה המקצועי העשיר כקומיקאית, ובהתבסס על הספרות האקדמית והמקצועית העשירה בנושא, עינב גלילי מציגה חוקים ו"טריקים" שאפשר להשתמש בהם בחיי היומיום, בעבודה ובמערכות יחסים כדי לחיות חיים שיש בהם יותר הומור. תוך שימוש בראיונות עם קומיקאים ובקטעי סטנדאפ היא מדגימה עקרונות אוניברסליים שמסתתרים מאחורי כל פרץ צחוק מתגלגל הפתעה, דיסוננס, אמת, גילוי עצמי – שכל אחד יכול להשתמש בהם כדי לחיות חיים מצחיקים יותר.

   

  16.12.19 רוני קובן

  עיתונאי ('עובדה', ציפורי לילה, ערוץ 8, ערוץ 11)

  רגע של אמת

  הוא הראשון ששכנע את המיליארדר יצחק תשובה להתייצב מול מצלמות הטלוויזיה, התלווה לשמעון פרס במרוץ הפוליטי האחרון שלו והצטרף במשך חודשים ארוכים לסגדיי צ'ונאד, המנהיג הניאו נאצי המוביל באירופה שגילה בוקר אחד כי הוא יהודי, בכתבה שזכתה לביקורות משבחות ופרסים. אז איך שורדים ראיון של 24 שעות? איך מגיעים לרגע של אמת עם אריות תקשורת מנוסים כמו יוסי שריד או הבמאי האמריקאי וודי אלן? ומה עושים כשהמרואיין שלך פשוט שותק...

  ההרצאה מלווה בקטעים מראיונות שניהל עם האנשים המעניינים במדינה.

   

  13.1.20 הדס שטייף

  עיתונאית ושדרנית רדיו ישראלית. משמשת כתבת לענייני משטרה בגלי צה"ל. נודעת בחשיפותיה על הטרדות מיניות מצד בכירים בעולם התקשורת והבידור וקצינים בכירים בצבא ובמשטרה.

  החיים בצל סיקור עולם הפשע

  בהרצאה מדברת שטייף על מעורבות כתבים באירועי האקטואליה, איך הכתב הופך להיות חלק מאייטם, או כשחייו האישיים נשזרים פתאום בסיפור התקשורתי - למשל, הודעה על תאונת דרכים של ילד, מתברר כתאונת בנו של הכתב. תחקיר על עבריין מין, מפגש עם ילדת רחוב בת 14 אילמת - חרשת, והסוף המפתיע. איך לוכדים עברייני

  מין סדרתיים? הכל על הפרשות הכי חמות וקשות במדינה וגם טיפים להתמודדות עם תקשורת עויינת וההתמודדות עם משברים.

   

  10.2.20 נינו אבסדזה

  חברת כנסת לשעבר, עיתונאית, מחברת הספר "דרך ארוכה לשלום", מרצה, חברה בפורומים מדיניים וחברתיים, פרשנית חדשות של ערוץ 12 לענייני רוסיה, אוקראינה וברית המועצות לשעבר ,מנחת תכנית טלוויזיה אקטואלית ברוסית.

  מרוסיה באהבה - האישה שהקימה את האימפריה.

  ההיסטוריה של רוסיה וברית המועצות דרך רומנטיקה, אהבה, בגידות וטרגדיות. הנשים ששלטו ביד ברזל וחידשו את האימפריה הפטריארכלית. מי שלט בפועל - נשים או גברים?

   

  16.3.20 יוסי מזרחי

  עיתונאי בכיר, כתב תחקירים ומגזין בחדשות ערוץ 12,מרצה ועורך כנסים וסדנאות במגוון נושאי תקשורת.

  עולמו של כתב שטח

  מאחורי הקלעים של הכתבות שהצליחו לשנות משהו במציאות הישראלית. בהרצאה נשמע את הסיפורים המדהימים והמזעזעים מתוך המקרים אותם פגש בתפקידו כעיתונאי וככתב שטח, זאת תוך כדי הלחצים הקיימים שמסביב לכל תחקיר כמו תיעוד אסון השריפה בכרמל ותפיסת האנס בני סלע.

   

  30.3.20 עמית סגל

  עיתונאי, איש רדיו וטלוויזיה. משמש כפרשן הפוליטי של חברת החדשות בערוץ 12, מגיש בכאן רשת ב׳ ובעל טור פוליטי בעיתון ידיעות אחרונות

  פוליטיקה בעידן הדיגיטלי

  הרצאה על הקשר בין הכיס לקלפי, טראמפ או נתניהו, דור הפייסבוק של המאה ה- 21, אילו דברים משונים גורמים לנו להצביע למפלגה אחת ולא לאחרת? האם אנחנו בכלל משפיעים על התוצאות או רק משכנעים עצמנו? מדוע הישראלים הם הבוחרים המשונים בעולם? למה הפוליטיקאים נראים נמוכים יותר במציאות.

     

  11.5.20 אלמז מנגיסטו

  מסקרת את תחומי הפלילים והמשפט, הבריאות והתחום המוניציפלי של מהדורת החדשות המרכזית בערוץ 13

  עולם המשפט הפלילי

  עולם המשפט הפלילי גדוש במקרים בהם באה לידי ביטוי המורכבות הישראלית של כל שכבות האוכלוסייה.

  תחת תחומה אלמז מסקרת זירות רצח, זירות פשע, עבריינים שנמצאים במנוסה ועוד. עבודת העיתונאי בשטח חופפת לעבודת חוקרי המשטרה כמו השגת מצלמות אבטחה ועדויות מהשטח. הכל כדי לפצח את התיק.

  ההרצאה מלווה בקטעים מתחקירים הכוללים מצלמות נסתרות והיתחזויות לצורך חשיפת עברייני עוולות חברתיות, נוכלים מתוחכמים ופגיעה של מוסדות ציבוריים באזרח הקטן. 

   

  25.5.20 ברוך קרא

  כתב ופרשן חדשות 13 לענייני משפט ומגיש תכנית ״המקור״ בערוץ 13

  שלטון הספינולוגים

  מבט מרתק על שדה הסיקור של פרשות ציבוריות, שלטענת קרא הוא שדה מוקשים. איך בעלי עניין מנסים להטות את השיח הציבורי למקום שנוח להם, והיכן הם מצליחים בזאת? כיצד עיתונאים מתמודדים בפועל עם הכוחות הללו בזמן אמת? האם התקשורת מביאה לציבור עובדות, או שמא גרסאות ששוכללו על ידי יועצי תקשורת מיומנים? האם יש פער בין האמת המשפטית לאמת העובדתית?  כל אחת מהפרשות הגדולות שסוקרו בשנים האחרונות הושפעו על ידי "שכירי חרב" תקשורתיים שהופעלו על ידי בעלי עניין. בהרצאה מנתח קרא היכן הצליחו להשפיע על דעת הקהל (ואולי גם על מערכת המשפט?) והיכן נכשלו.

   

  עבור לתוכן העמוד