תרבות בעמק אולם תרבות יפעת התחנה הבריטית מטיילים ונהנים הופעה - מוש בן ארי
  מחלקת תרבות
  דלג על מחלקת תרבות

  מחלקת תרבות

  מנהלת: רחלי אבידוב

  משרד: חלי לוי, סיגל זרביב

  טלפון: 04-6520082/172

  פקס: 04-6520014

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  טלפון אולם יפעת: 04-6040575

  בעמק יזרעאל זוכרים את הנופלים

  28/04/2015 עודכן בתאריך

  טקס יום הזכרון במועצה האזורית עמק יזרעאל התקיים במעמד ראש המועצה – אייל בצר, ח"כ איתן ברושי ורא"ל בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר. במוצאי שבת התקיים בגניגר הארוע המסורתי "שרים לזכרם" בו אנשי העמק סיפרו ושרו לזכרם של חללי העמק.

   

  טקס הזכרון השנתי לחללי צה"ל ופעולות האיבה בעמק התקיים כמדי שנה באולם התרבות האזורי ביפעת טקס הזכרון השנתי לחללי. הטקס נערך במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל - אייל בצר, ח"כ איתן ברושי, רא"ל בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר, משפחות שכולות ותושבי המועצה. במהלך הטקס, ריגש את הקהל יגאל נוח מהושעיה, ששכל את בנו אורן שמחה נוח במבצע "צוק איתן". נוח סיפר על החוויות האחרונות מבנו ועל ההתמודדות הקשה עם השכול. סולני "רעים" בשמשית הפליאו בשירה שמימית וכמדי שנה, הוקראו שמות נופלי העמק. ראש המועצה האזורית, אייל בצר אמר: "במלחמה בקיץ שעבר, בְּמבצע "צוק איתן", שכלנוּ את בני העמק: אורן נוח מהושעיה, שחר דאובר מגניגר וּבַר רהב מרמת ישי, בוגר בית הספר בנהלל. מאוחר יותר ליווינו למנוחת עולמים את שרון חן מאלונים. שוב אנו מתקשים להבין את גודל האסון וְשותפים לַכְּאֵב העמוק של המשפחות. ארבעה נוספו לַמשא הכבד של השכול וְהיגון שאנו נושאים כל ימות השנה. לעתים, המשא כבד מדי...".

   

   

   

  רא"ל בני גנץ, הרמטכ"ל לשעבר, אמר במהלך הטקס: "מכובדיי, בני המשפחות השכולות, שנסיבות כה כואבות הביאו להכרותנו – אני מבקש להמשיך לחבק אתכם למרות שאני יודע שאין בכך להקל על כאבכם....". גנץ הדגיש את הצורך באחדות, בעמידה בטחונית איתנה ובמאמצי שלום אמיתיים וכנים.

   

  במוצאי שבת, התקיים בקיבוץ גניגר הארוע המסורתי - שרים לזכרם - שרים ומספרים על נופלי העמק. זמרים ונגנים בני העמק ניגנו ושרו שירים לזכר הנופלים, בין הדוברים: ירדן לוצקי, חברו הטוב של שחר דאובר ז"ל, שסיפר על חברו הטוב. גונן כספין, שסיפר על מפקדו אלי ששון, שנפל בקרב על החווה הסינית, ודני עייק שהקריא שיר שכתב גיסו – יגאל שלוני, שנפל במלחמת יום הכיפורים.

   

  עבור לתוכן העמוד