תרבות בעמק אולם תרבות יפעת התחנה הבריטית מטיילים ונהנים הופעה - מוש בן ארי
  מחלקת תרבות
  דלג על מחלקת תרבות

  מחלקת תרבות

  מנהלת: רחלי אבידוב

  משרד: חלי לוי, סיגל זרביב

  טלפון: 04-6520082/172

  פקס: 04-6520014

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  טלפון אולם יפעת: 04-6040575

  שלישיית שריד בקאמבק היסטורי

  20/01/2015 עודכן בתאריך

  ערב מרגש במיוחד נערך בסוף השבוע האחרון בקיבוץ שריד – נתן מילוא, חבר הלהקה המיתולוגית שלישיית שריד, חגג יום הולדת 80. במסגרת חגיגות יום ההולדת, ערך מילוא מופע חגיגות ה- 80 שהופק על ידי המשפחה, עדי רוזן רכז התרבות בקיבוץ וגליה מירום, בשיתוף מחלקת התרבות במועצה האזורית. במסגרת המופע, התאחדה שלישיית שריד לקאמבק היסטוריה והשלושה שרו על הבמה מלהיטיהם הגדולים, ביניהם: פנה הגשם, ביתי אל מול גולן ועוד. במהלך הערב, ברכה את השלישייה – צפירה יונתן, רעייתו של המשורר נתן יונתן, אשר ניצחה על מקהלת בית הספר האזורי בה שרו שלושת החברים: שלמה ורבנר, נתן מילוא ומנחם ראובני: "לפעמים, חלומות מתגשמים", אמרה צפירה יונתן ונתן מילוא, סיפר לקהל כי בדיוק באותו חדר אוכל בו מתקיימת ההופעה, על הפסנתר, הולחנו שירי השלישייה והתקיימו החזרות.

   

   

  עוד במהלך הערב המרגש, סיפר נתן מילוא: "לפני מספר שנים, הוזמנו על ידי הנשיא פרס להופיע בבית הנשיא. התרגשנו מאוד וכשהגענו לשם, גילינו כי נופיע גם מול נשיא אוסטריה שביקר בארץ באותה עת. מה הסתבר? הוזמנו לשיר גם בפני נשיא אוסטריה. באנו, שרנו, היה מרגש ביותר – אחד המפגשים הכי מרגשים של השלישייה. הסתבר לנו שנשיא אוסטריה בשנות ה- 60 היה מתנדב בקיבוץ שריד והוא עבד עם שלמה במטע, והיה בתקופה שאנחנו עשינו חזרות. כשהוא בא לארץ, הוא ביקש מהנשיא פרס להזמין לשיר את שלישיית שריד. פרס היה מאושר וזה היה אחד המפגשים המרגשים שלנו".

   

  את השלישייה ליוו במהלך הערב אילת מינקובסקי, עדית לוריא, רפי פרסאי ונצר מילוא, על הניהול המוסיקלי: ליאורה בלוך שגם ניגנה בגיטרה ולצידה: סוף סלע בקלידים ושירה, אהוד גולדיק בכלי נשיפה ונרי רבי בגיטרה ובוזוקי.

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך ואמר: "מזל טוב לנתן מילוא שהגיע לגבורות, אנו שמחים על האיחוד של שלישיית שריד, מהכוחות התרבותיים הבולטים שידע העמק שלנו, גם היום צומחים כוחות נוספים ומוכשרים, נמשיך לתת במה לעשייה המקומית וליוצרים שלנו בעמק".

  עבור לתוכן העמוד