מועצה אזורית עמק יזרעאל
  מועצה אזורית עמק יזרעאל
  דלג על מועצה אזורית עמק יזרעאל

  מועצה אזורית עמק יזרעאל

  ראש המועצה - אייל בצר
  טלפון לשכת ראש המועצה: 04-6520001
  מ"מ וסגן ראש המועצה - עידו דורי
  סגנית ראש המועצה - חנה פרידמן
  טלפון לשכת הסגנים: 04-6520008
  מנכ"ל וגזבר המועצה - דן תנחומא
  טלפון מנכ"ל: 04-6520009
  טלפון גזבר: 04-6520018
  ליצירת קשר - לחץ כאן  

  דבר ראש המועצה

  7/02/2017

  תושבים יקרים,

  אנו מסיימים שנה נוספת עתירת פעילות והישגים, בינוי וצמיחה.

  יישובינו מתרחבים, הקהילות צומחות, נבנים מבני ציבור וחינוך ומפותחות תשתיות חיוניות.


  תקציב המועצה לשנת 2017, בסך 302 מיליון ש"ח, אושר על ידי מליאת המועצה, ואליו יתווספו תקציבי פיתוח. המועצה זכתה בפרס ניהול כספי תקין של משרד הפנים זו השנה ה-16 ברציפות.

  למועצה הוענקו פרסים נוספים: פרס אחריות חברתית של משרד הפנים, ופרס גליקמן על פיתוח שירותים ייחודיים לאוכלוסיית הוותיקים בעמק.


  השנה, אחרי 65 שנים, רכבת העמק חזרה לנוע על המסילה, ותושבי העמק כבר נהנים מהשירות החדש. הרכבת תקל את את הנגישות לחיפה ולמרכז הארץ ותאפשר פיתוח והרחבה של היישובים, של התעסוקה ושל התעשייה בעמק.

  המועצה פועלת עם משרד התחבורה וחברת נתיבי-ישראל לקידום פתרונות תחבורתיים לעומסים בכבישי העמק ובישובים. חלק מהצמתים שודרגו ורומזרו ובקרוב יטופלו צמתים נוספים באזור.

  ממשיכים להתנגד להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בעמק יזרעאל ופועלים עם רשויות שכנות לאורה של החלטת המליאה לקידום חלופות נוספות ובדיקתן לעומק, כפי שמחייב החוק.


  הצלחנו לשמר את ההנחה על הקרקע בעמק עד 31.12.2017 , ונדרוש להמשיך אותה גם לשנים הבאות. יש לכך משמעות רבה לצעירים הרוצים לבנות את ביתם בעמק.


  בקרוב, ניישם את תכנית החומש השלישית של המועצה – אישור תקציבי פיתוח ליישובים לחמש השנים הקרובות בהיקף של כ-16 מיליון ש"ח מתקציב המועצה. התקציב ישמש לקידום הנגישות והבטיחות, לשיפור חזות היישובים, למבני ציבור ולתשתיות.


  ממשיכים לטפח ולחזק את מוסדות החינוך שלנו. במועצה כ-100 מוסדות חינוך: גנים, בתי ספר יסודיים ותיכונים - בהם נעשית עבודה ערכית וחינוכית חשובה. בוגרי מערכת החינוך שלנו ממשיכים לבלוט בהתנדבות לשנת שירות ולשירות לאומי, בגיוס לשירות משמעותי בצבא ובלימודים אקדמיים.


  עבודה קהילתית עמוקה ומקיפה מעניקה מענים לכל גיל ולכל צורך בכל יישוב.

  יישובינו מתחזקים - האוכלוסייה בעמק ממשיכה לצמוח ועכשיו אנו מתברכים ביותר מ - 40,000 תושבים במועצה.


  בחודשים הקרובים נסיים את פרישת הפחים הכתומים ביישובים ותפחת כמות הפסולת ועלויות ההטמנה.

  תושבי העמק ממשיכים להיאבק למען שמירת החקלאות ופיתוחה באזורנו, כמו גם בכל המדינה.


  כולם מוזמנים להיות מעודכנים ומעורים בעשיית המועצה במגוון אמצעים: אתר המועצה, מידעון שבועי, פייסבוק, אינטסגרם ויוטיוב. השנה, השקנו ישומון (אפלקציה) המנגיש את שירותי המועצה באמצעות הטלפון החכם.


  המועצה ממשיכה להעניק לתושבי המועצה את מיטב השירותים, התרבות, ארועי הפנאי והספורט, בשיתוף פעולה עם הוועדים המקומיים של היישובים.


  בברכת שנה אזרחית טובה וחורף פורה,

   

  אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל

  עבור לתוכן העמוד