אזור תעשיה אלון תבור אזור תעשיה שגיא 2000
  אגף כלכלי
  דלג על אגף כלכלי

  אגף כלכלי

  מנהל: שחר אורן 

  מזכירה: תמי לבנוני

  טלפון מזכירות: 04-6520013

  פקס: 04-6520014

  צור קשר אגף כלכלי: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  תיאטרון עדות

  26/09/2016 עודכן בתאריך

  ערב מרגש באולם המופעים במזרע – ביום חמישי האחרון נערכה הצגה משותפת לתלמידי כיתות ט' בבית הספר עמקים תבור במזרע וניצולי השואה של עמק יזרעאל. ההצגה המרגשת נערכה במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מנכ"לית עמותת ותיקי העמק – נוקי בן שושן והרב הראשי לישראל – הרב דוד לאו, שכיבד את המועצה ואת התלמידים בנוכחותו וכן מובילי המיזם עזרא ועירית דגן המקיימים זו הפעם ה 51 את המיזם במשך 17 שנים.

   

  התלמידים ושורדי השואה של העמק, עלו לבמה יחדיו. הוותיקים סיפרו את סיפוריהם ואילו בני הנוער הציגו והמחיזו את הזכרונות, תהליך שנערך בהנחייתם הצמודה של עזרא ועירית דגן.

   

  בפרוייקט שהחל כבר בשנה שעברה, נפגשו קבוצה של תלמידי כתות ח', עם קבוצה של ניצולי שואה המבקרים ב"סב יום". הקבוצה תיעדה את סיפוריהם האישיים של הניצולים והמחיזו אותם להצגת תיאטרון. התהליך התבצע בהובלתם והדרכתם של השחקן והבמאי עזרא דגן (רשימת שינדלר) ואשתו עירית שהיא פסיכותרפיסטית במקצועה. ריכזה את הפרויקט קרנית כהן, עו"ס עמותת ותיקי עמק יזרעאל. המיזם התאפשר בתמיכה ובתקצוב ג'וינט ישראל אשל, המועצה- אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל .

   

  בשבוע האחרון העלו התלמידים והניצולים בצוותא את ההצגה בפני תלמידי "עמקים תבור" ותלמידי בי"ס נוספים בעמק. שיאו של השבוע היה בהצגה החגיגית שהתקיימה ביום חמישי האחרון באולם במזרע.

   

  בהצגה משחקים אלו לצד אלו ותיקי העמק שרובם כבר בגילאי 80 ומעלה, לצד התלמידים הצעירים. האולם במזרע היה מלא עד אפס מקום בצעירים מלאי מרץ וחיוניות ולצדם מבוגרים שחלקם נעזרו בהליכונים. תחושת החיבור והשותפות בין הגילאים בלטה מאוד. הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, שמקורב מאד לנושא בהיותו הוא עצמו בן הדור השני לשואה, נפגש במהלך השנה שעברה עם התלמידים וביקש שיזמינו אותו גם להצגה שחותמת את הפרוייקט. הרב הוזמן וכבד את הארוע בנוכחותו. במהלך ההצגה, סיפר אחד מוותיקי העמק על חוויות העלייה לארץ באוניה אקסודוס, עליה שהה יחד עם אביו של הרב לאו – הרב ישראל לאו.

   

  בסיום הערב, ברך הרב לאו את המשתתפים והצופים בחום והתרגשות והודה על החוויה הייחודית שזימנו לו. הרב העלה על נס את פועלו של בית הספר בפרוייקט זה.

   

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך ודיבר על חשיבות הזכרון ושימורו – "תפקידנו הוא לשמר את הזכרונות הללו ולהותיר אותם לדורות הבאים, כך אנו עושים פה וכך אנו עושים במסגרות נוספות בהם צעירים מתעדים סיפורי ותיקים". מנכ"לית עמותת ותיקי העמק, דיברה על החשיבות של החיבור הרב דורי וההתרגשות הגדולה להגיע לרגע זה בו שנה שלמה של עבודה משותפת מתכנסת למופע כה ייחודי.

   

  בארוע נכחה וברכה גם נציגת ג'וינט ישראל אשל – גב' מגי גד, המובילה מיזם זה מתחילתו. עוד נכחו בארוע יו"ר עמותת "לספר כדי לחיות" מר ישראל מובשוביץ, מנהלת אגף החינוך במועצה – רחל שחורי, צוות העמותה, הצוות החינוכי של עמקים תבור ומנהלת החטיבה העליונה ניצן בן זאב.

   

  מנהל בית הספר – דודו גורן הודה בהתרגשות רבה לכל השותפים הרבים לפרויקט: "אני מבקש להודות לכל השותפים למסע המופלא הזה - לעזרא ועירית דגן, לצוות העמותה שניתבו וליוו את המיזם לאורך כל הדרך, לאגף החינוך ולרחל שחורי העומדת בראשו, למועצה הדתית שהבינה את החשיבות והייחודיות ונרתמה לסייע, לצוות מחנכי השכבה: אילנה, יאנה, ניר, גל וטלי ובראש וראשונה למנהלת החטיבה ניצן בן זאב שרכזה את הפרויקט מטעם ביה"ס " וידעה לצלוח גם את הרגעים הקשים יותר."

  עבור לתוכן העמוד