אזור תעשיה אלון תבור אזור תעשיה שגיא 2000
  אגף כלכלי
  דלג על אגף כלכלי

  אגף כלכלי

  מנהל: שחר אורן 

  מזכירה: תמי לבנוני

  טלפון מזכירות: 04-6520013

  פקס: 04-6520014

  צור קשר אגף כלכלי: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  התקיימה וועידת העמקים לפיתוח כלכלי אזורי

  23/11/2015 עודכן בתאריך

  קידום רכש מקומי, יצירת אקלים מתאים לפיתוח סטרט אפים ויזמויות וקידום תיירות חקלאית – אלו הנושאים שעמדו במוקד ועידה ראשונה מסוגה לפיתוח כלכלי אזורי בהובלת עמותת "מעברים בעמק" ורשויות האזור: עמק יזרעאל, מגידו, עמק המעיינות וזבולון, עיריית עפולה

   

  מאות תושבים, תיירנים, אישי ציבור, יזמים, תעשיינים, ובעלי עסקים קטנים, התכנסו ביום חמישי האחרון לארוע ראשון מסוגו: ועידת העמקים השנתית לפיתוח כלכלי אזורי. הוועידה התקיימה במכללה האקדמית עמק יזרעאל והיוותה פתיחה לתהליך של שיח אזורי בנושא פיתוח אזורי, בו שותפים בעלי עסקים קטנים, מנכ"לים, יזמים וראשי רשויות, במטרה לקדם חדשנות ופיתוח אזורי, להרחיב את שיתופי הפעולה בין בתי העסק, המוסדות והארגונים המובילים בעמק. הוועידה נחלה הצלחה רבה הן מבחינת מאות המשתתפים שהגיעו אליה והן מבחינת התכנים שהועברו בה: 

   

  הכנס נפתח בהרצאה מרתקת, של פרופ' יואל מנספלד ראש המרכז לחקר תיירות באוניברסיטת חיפה, שסיפר על תיירות כמנוע צמיחה ואמר: "התיירנים צריכים להתנתק מפטמות השלטון ולפתח מודלים של שיתוף פעולה אזוריים שיקדמו את כל המשתתפים במודל רווחי ויובילו את האזור לצמיחה". בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל, סיפר על הרכבת כמחוללת צמיחה אזורית והציג את השינויים מרחיקי הלכת שעובר הארגון, כמו גם תכניות הצמיחה לשנים הבאות.

  בהמשך, עברו המשתתפים לשלושה פאנלים מקצועיים בתחומי הסטרט אפ והיזמות, חקלאות ותיירות וקידום רכש מקומי ועסקים קטנים באזור. כל המושבים הונחו על ידי תושבי האזור ובעלי תפקידים וכללו דיונים מרתקים כיצד האזור יכול לשלב כוחות ולקדם יחד אינטרסים מקומיים.

   

  פנל בועידה גדעון ידין פאנל סטרט אפ 

   

  הוועידה הועברה בשידור חי ברדיו "קול רגע" והנחתה אותה נגה ניר נאמן, מחדשות ערוץ 10, בעצמה בת העמק. 

   

  ליאת וייסבוך מנכ"לית מעברים בעמק: "הצלחת הוועידה תבוא לידי ביטוי ביצירת שיתופי פעולה בין העסקים והמוסדות באזור, התחלנו פה תהליך של שיח משותף ובכוונתו לוודא ולגרום לכך שהוא ימשיך ואף יניב פרויקטים משותפים באזור."

   

  את הוועידה יזמו עמותת "מעברים בעמק"- מרכז תעסוקה קהילתי במגזר הכפרי, בשיתוף בנק לאומי, והמועצות האזוריות: עמק יזרעאל, מגידו, עמק המעיינות וזבולון, עיריית עפולה, מעוף עפולה והאקדמית עמק יזרעאל, קבוצת חסון ועדין שתלים. בכוונת כל השותפים להמשיך ולקיים את הוועידה גם בשנים הבאות.

  עבור לתוכן העמוד