פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  המועצה נבחרה לתכנית "קהילה לדורות"

  משמעות התכנית: תקצוב של כמליון ₪ להגברת מעורבות הוותיקים בקהילה וכהרחבת השירותים.
  18/07/2017 עודכן בתאריך

  עמק יזרעאל היא המועצה האזורית היחידה שנבחרה לתכנית, יחד עם 5 רשויות נוספות. משמעות התכנית: תקצוב של כמליון ₪ להגברת מעורבות הוותיקים בקהילה וכן הרחבת שירותי "קהילה תומכת" המסייעת לוותיקים בבתיהם.

   

  בשורה חשובה לוותיקי העמק - המועצה האזורית עמק יזרעאל התבשרה השבוע כי נבחרה לתכנית "קהילה לדורות". מטרת התכנית לפתח מודל עבודה בתחום האוכלוסייה הוותיקה, אשר ניתן יהיה להרחיבו ולהטמיעו בעתיד ברשויות אחרות. התכנית תעסוק בשני כיוונים עיקריים: בהיבט הקהילתי- עידוד והגברת מעורבותם של ותיקי העמק בעשייה הקהילתית ובהיבט הפרטני- הרחבת השירותים לחברי "קהילה תומכת", תכנית המופעלת על ידי עמותת ותיקי עמק יזרעאל.

   

  המועצה האזורית עמק יזרעאל היא היחידה שהתקבלה מבין כל המועצות האזוריות בארץ, כאשר לתכנית התקבלו רק 6 רשויות. ההשתתפות בתכנית מעמידה לרשות המועצה תקציב של 1,140,000 ₪ למשך 3 שנים. בנימוקי הבחירה של הוועדה, נכתב כי הסיבות לבחירה הן: "הערכת פעילות המחלקה בתחום של אזרחים ותיקים, קיומן של תשתיות עבודה קהילתית, ניסיון בקליטת תכניות פיילוט והפעלתן, מידת שיתוף הפעולה בין הרשות לגופים מפעילים (עמותת ותיקי עמק יזרעאל), מידת ההשקעה בתחום של אזרחים ותיקים וחוות דעת הפיקוח המחוזי הן מהשירות לאזרחים ותיקים והן מהשירות לעבודה קהילתית במשרד העבודה והרווחה"". התכנית ממומנת ע"י קרן דליה ואלי הורביץ בשיתוף הג'וינט ומשרד הרווחה ותופעל במשותף על ידי היחידה לרווחת הוותיק בקהילה של אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל. מנהלת אגף קהילה ורווחה, אתי גפן, אמרה השבוע: "אנו נרגשים ונלהבים מהתכנית החדשה, נמשיך לקדם, באמצעות שיתופי פעולה, את השירות האיכותי ביותר עבור ותיקי העמק, בקהילה וברמה האזורית".

  עבור לתוכן העמוד