פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מקום שלישי ארצי ברמת הידידותיות לעסקים קטנים

  14/03/2017 עודכן בתאריך

  ​לרגל יום העסקים הקטנים והבינוניים שהתקיים בכנסת, פרסם משרד הכלכלה את מדד doing business של הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה.

   

  ​המועצה האזורית עמק יזרעאל מדורגת במקום השלישי מבין המועצות האזוריות בישראל, ברשימה היוקרתית של משרד הכלכלה הבוחנת ידידותיות של הרשות המקומית כלפי עסקים קטנים, בדגש על הנגשת המידע באתר האינטרנט הרשותי, סבסטד ארנונה ושביעות רצון.

   

  מדד doing business מדרג את 50 הרשויות עם מספר העסקים הגבוה ביותר, לפי מידת הידידותיות שלהן לעסקים קטנים.

   

  המדד משמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן היא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים אחידים הנמדדים באופן אובייקטיבי, וכן לנתח את ביצועיה ביחס לעצמה ואת הביצועים של המחלקות והאגפים השונים תחת סמכותה.

   

  המדד הוא גם כלי לעסקים שיכולים לדעת מיהי הרשות הידידותית ביותר עבור עסקים קטנים, ולקבל החלטות בהתאם.

   

  הדירוג התבצע על פי שלושה פרמטרים: 1. סקר שביעות רצון בקרב 3,000 עסקים, 2. מדד סיבסוד ארנונה 3. נגישות למידע באתר האינטרנט.

   

  הסקר בדק את מידת שביעות הרצון של העסקים מאיכות תהליך רישוי העסק, רמת השירות והנגישות של הרשויות לעסקים, איכות ההסדרה והאכיפה, קלות ביצוע התשלומים כמו ארנונה, וחוות דעת כללית של העסקים את הרשויות.

  את מידת הנגישות של המידע, בדקנו באמצעות ניתוח אתר האינטרנט, ובחינת היקף המידע שקיים בו והאפשרויות לבצע פעולות מקוונות.

   

  מדד סבסוד ארנונה, מבוסס על נוסחה המשקללת את היחס בין תעריף הארנונה העסקית לבין תעריף ארנונת המגורים, ואת היחס של תעריף הארנונה העסקית של הרשות לעומת תעריף הארנונה העסקית הממוצעת בארץ. באופן זה ביקשה הנוסחה לבחון הן את מידת הסבסוד של ארנונת המגורים על ידי ארנונה עסקית והן את הגובה היחסי של הארנונה העסקית. ההנחה הייתה כי העסקים ברשות מסבסדים את רמת השירותים לתושב, וזאת משום שלארנונה עסקית תעריפים גבוהים מתעריפי הארנונה ה"ביתית" בשעה שעסקים נהנים פחות משירותיה של הרשות המקומית בעיקר שירותי רווחה וחינוך אשר מהווים נתח משמעותי בתקציב הכולל של הרשות.

   

  כל אחד מהפרמטרים שהוצגו לעיל דורגו בנפרד כך שלכל רשות יש שלושה דירוגים נפרדים עבור שביעות הרצון, נגישות המידע וסבסוד הארנונה. על סמך שלושת הדירוגים נבנה דירוג סופי אשר בו כל אחד משלושת הדירוגים קיבל משקל לפי חשיבותו ואיכות הנתונים שנאספו בגינו, באופן הבא: שביעות רצון - 60%; סבסוד ארנונה- 30%; ונגישות המידע של אתרי האינטרנט 10%.

   

  שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים במועד פתיחת העסק וכל בהתנהלות השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי. הם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק. פיתוח העסקים הקטנים הוא אינטרס ציבורי של כולנו. לאחרונה קידמנו את חוק הפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקף בתחילת השנה, הורדנו מסים, עשינו רפורמה בבנקאות וכן הקמנו קרנות מימון לעסקים קטנים ובינוניים. משרדי יפעל כדי שלא תעבור חקיקה שתכביד על העסקים, אלא להיפך שתסייע להם להתפתח ולצמוח"

   

  הפרטים המלאים והטבלאות בקישור: http://economy.gov.il/Publications/PressReleases/Pages/2017-0045-170.aspx

  עבור לתוכן העמוד