פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  עמק יזרעאל עם קול הכבוד

  22/02/2017 עודכן בתאריך

  במסגרת התכנית מועצה ללא אלימות, מקדמת המועצה את נושא השיח המכבד - תכנית רב תחומית לעידוד תרבות השיח, והטמעת עקרונות הגישור, ניהול קונפליקטים ותקשורת מבוססת הסכמות. במסגרת התכנית, החלו להתקיים מפגשים והכשרות בנושאים רלוונטים לבעלי תפקידים ברחבי המועצה, תחת הסיסמה: "עמק יזרעאל עם קול הכבוד".

   

  השבוע, התקיים מפגש למנהלי קהילות ומזכירים בנושא ניהול קונפליקטים. במפגש סדנאי בן ארבע שעות, בחנו מנהלי הקהילות את סגנונות ההקשבה שלהם, למדו ותרגלו הקשבה פעילה וניהול שיח מורכב מול תושבים. את המפגש העבירה, יעל פוקס לוי, עו"ד מגשרת ומלווה מקצועית במרכז הגישור והדיאלוג בקהילה של המועצה.

   

  מפגש נוסף נערך לצוותי חינוך לשכבות א'-ו' במערכות החינוך החברתי בישובים; במפגש זה ניתן הדגש על דוגמת הצוות לילדים לפתרון סכסוכים בדרך מקדמת ובונה. מפגש זה התקיים במסגרת סדרת מפגשי הכשרה אותם מובילה לילך כהני, מנהלת מחלקת החינוך החברתי במועצה.

   

  צוות התכנית "עמק יזרעאל עם קול הכבוד" הוא חלק מתכנית "מועצה ללא אלימות" בהובלת נטלי פאר וחברים בו מחלקות היישובים, דוברות, ומרכז הגישור והדיאלוג בקהילה.

   

  בכדי לעודד ולקדם שיח מכבד ברחבי המועצה, תתמקד השנה התכנית במתן הכשרות לבעלי תפקידים ומתנדבים ביישובים ביניהם: מזכירים, רכזי קהילה וחינוך, מנהלות לשכה יו"ר ועדים ומתנדבים בוועדות השונות. בנוסף להכשרות היזומות, הוציאה המועצה קול קורא ליישובים להטמעת סדנאות והרצאות בתחום גם ביישובים ובהנהלות וועדי יישובים.

   

  חנה פרידמן, סגנית ראש המועצה ומי שאמונה על התחום אמרה השבוע: "מזה מספר שנים שאנו מקדמים את הנושא של שיח מכבד – תחילת הדרך הייתה בהטמעת שפת הגישור וקורסי גישור למזכירים, בעלי תפקידים ועובדים בדרגים שונים במועצה. בהמשך, הוקם מרכז הגישור שכבר פועל ומאפשר מענים בשטח. תכנית שיח מכבד היא המשך ישיר של מאמצינו לקדם שיח בונה, מכבד ומאפשר בכל המסגרות עליהן אנו אמונים".

  עבור לתוכן העמוד