פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מקדמים את החקלאות ואת המחקר החקלאי

  21/12/2016 עודכן בתאריך

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "ההפגנה אתמול הייתה חשובה ועם רוח טובה, אבל זה לא מספיק, יש פה חקלאות של 120 שנה, שרדנו את הטורקים, שרדנו את הבריטים ודווקא ממשלה ציונית, לכאורה, מכשילה את החקלאות. זה לא מרשע או רוע זה מאדישות ואי חשיבה אסטרטגית אמיתית. כל מדינה נורמלית מבינה שמזון טרי ושטחים פתוחים הם הבסיס! אם לא תהיה ראיה כוללת, גם מבחינה כלכלית זו תהיה טעות חמורה! החיבור בין חקלאי העמק, חוות נווה יער ומרכז חקלאי העמק הוא חשוב, מתבקש וצריך להעמיק אותו עוד יותר. הצעירים שמקבלים היום מלגות הם דור ההמשך של הידע החשוב הזה שנצבר פה."

   

  יום אחרי ההפגנה הגדולה של אלפי חקלאים מכל רחבי הארץ, בעמק יזרעאל ממשיכים לקדם את החקלאות ואת המחקר החקלאי. הבוקר, (שלישי, 20.12) התקיים במרכז המחקר נווה יער בעמק, טקס הענקת מלגות לסטודנטים לתארים מתקדמים בחקלאות. הטקס נערך במסגרת יום עיון לחקלאי העמק בנושא שימוש במי קולחין. שלושת הסטודנטים – ניצן בירגר מכפר קיש, דנה סיסו וסמדר טנר מכפר ברוך, קיבלו מלגות מידי ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר, ראש המועצה האזורית מגידו – איציק חולבסקי, דר' זלמן הנקין מנהל חוות נווה יער, משה בן שחר – טושקו – מנכ"ל מרכז חקלאי העמק ואיתם בירגר, רכז המשק המשפחתי במרכז חקלאי העמק.

   

  הסטודנטים שזכו למלגות, חוקרים מגוון של תופעות חקלאיות:

  דנה סיסו מכפר ברוך חוקרת בעבודת המאסטר שלה את מנגנון העמידות של חמנית לעלקת (מזיק), ניצן בירגר מכפר קיש חוקר פיתוח ממשק הדברה ידידותי לסביבה בעשביית מטעים וסמדר טנר מכפר ברוך, חוקרת סחיפת קרקע על ידי מים ורוח בקרקעות טבעיות ועודפי קרקע.

   

  את יום העיון פתח משה בן שחר, ממרכז חקלאי העמק שאמר: "אנו עורכים את היום הזה בעיצומו של מאבק חקלאים נחוש מאוד על ייקור מחיר המים ומאבק נגד הלאמת מפעלים חקלאים שהוקמו בהון של חקלאים".

   

  ד"ר זלמן הנקין, מנהל חוות המחקר של נווה יער, אמר: "מהות העבודה שלנו היא שיפור החקלאות וסיוע לחקלאים להתפרנס טוב יותר".

   

  איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו: "מרכז חקלאי העמק בולט מאוד בעשייה ובשיתופי הפעולה, נמשיך להאבק בגזירות על החקלאים והחקלאות ואף נחריף את המאבק במידת הצורך".

   

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל דיווח על פגישתו אתמול לאחר ההפגנה, יחד עם מנהיגים נוספים מהאזור, עם יולי אדלשטיין יו"ר הכנסת שנרתם למאבק וביקש לסייע בתחום המים ובלימוד מעמיק של הנושא כדי לקבל החלטות נכונות בתחום.

   

  במהלך יום העיון הרצה המלגאי ניצן בירגר מכפר קיש, על נושא המחקר שלו – פיתוח שיטות הדברה ידידותיות לסביבה במטעים, לאחר מכן התקיימו הרצאות נוספות בנושא שימוש במי קולחין למטרות השקייה – פרופ' בני חפץ מהפקולטה לחקלאות מזון וסביבה, מהאוניברסיטה העברית בירושלים והרחקת מזהמים ממי קולחין – הרצאתה של פרופ' יעל מישאל מהפקולטה לחקלאות מזון וסביבה, באוניברסיטה העברית בירושלים.

  עבור לתוכן העמוד