פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  כ- 120 נערות השתתפו בערב הנערה

  20/12/2016 עודכן בתאריך

  כ- 120 נערות, תושבות המועצה משכבות ז' - ט' מכל בתי הספר ברחבי העמק, התכנסו בסוף השבוע האחרון לערב של יצירה, פעילות גופנית וסדנאות ערכיות. זו השנה החמישית בה מתקיים במועצה ערב הנערה במטרה ליצור מפגש חברתי מהנה ובמהלכו, לאפשר עיסוק בתכנים ערכיים, חווייתיים ומניעתיים, המעסיקים נערות מתבגרות.

   

  הנערות, שהגיעו לבית המועצה בהסעות מאורגנות מיישובי העמק, נהנו מדוכנים מגוונים שכללו אוכל ושתייה, יצירה, שזירת שיער, שוק החלפות של ספרים ועוד. בחלקו השני של הערב, השתתפו הבנות בסדנאות אשר מטרתן לעלות תכנים מעולמן של הנערות ולפתוח את המחשבה והשיחה למצבי סיכון אפשריים בנושאים מגוונים, ביניהם: תיאטרון פלייבק, צילום עצמי, אורח חיים בריא, הגנה עצמית, "קוד לבוש", 'דברים שבינה לבינו'. את הסדנאות הנחו מנחים מקצועיים ומנוסים וליוו עובדות סוציאליות מאגף קהילה ורווחה ומדריכות הנוער. הנערות לקחו חלק פעיל בסדנאות, שאלו, התנסו וסיפרו כי למדו דברים חדשים במהלך הערב. בסיומו של הערב התקיימה מסיבת אוזניות שמחה וכל משתתפת קיבלה מגנט עם תמונתה מהאירוע ושי אישי מרגש שנתרם ע"י המועצה הדתית של עמק יזרעאל.

   

  הערב הינו תולדה של שיתוף פעולה בין מחלקות רבות במועצה: אגף קהילה ורווחה, מחלקת הנוער, חינוך בלתי פורמאלי, מועצה ללא אלימות, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ורשות מקדמת אורח חיים פעיל ובריא, וכן הודות להתנדבותם של גופים ומתנדבים בערב עצמו: שירלי וצאלה מורג, מיסה גלאו, תום בארי, שרון מלאכי, בת אל צרפתי, בת אל יעקב ועדי נדרי.

   

  עו"ס גלית צור יוסף-מנהלת יחידת הנוער באגף קהילה ורווחה, סיכמה את האירוע: "זוהי השנה החמישית שאנו מקיימים ערב זה. השנה לשמחתנו הרבה הצלחנו ליצור מפגש בין נערות חילוניות, דתיות וערביות, מבחינתנו אחת ממטרות ערב זה היא להגיע לכל מגוון הבנות בעמק. כל שנה אנו משתדלות לחדש את הסדנאות והנושאים עליהם אנו מדברות עם הבנות, לשמוע אותן ולגרום להן להרהר ולשאול שאלות, הנערות מצדן משתפות פעולה ומשתתפות באופן פעיל בסדנאות. היה מקסים לראות את כל הבנות שהשתתפו בערב זה, האווירה הייתה שמחה ומרגש לראות את כל המתנדבות של האירוע, שחלקן אתנו כבר שנה שלישית או רביעית וכל שנה הן מגיעות בתחושת שליחות לערב זה".

   

  ירדן מלכה – רכזת להב"ה במחלקת הנוער, התייחסה למספר הגבוה של הנערות שהשתתפו באירוע ואמרה: "מרגש מאד לראות שהצלחנו לעניין ולתת מענה למספר רב של בנות מישובים מגוונים במועצה. האתגרים בעולם המודרני מחייבים אותנו למצוא את הדרכים להגיע לבנות בדרכים מגוונות גם לפתוח פתח לשיחות בתחומים ערכיים ומהותיים ובעיקר לשמוע אותן ואת הדברים המעניינים אותן. חשוב לי להודות לעו"סיות, למד"ביות ולחברות גרעין עודד שלקחו חלק באירוע."

  עבור לתוכן העמוד