פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מוקירים את המתנדבים

  ומעניקים את פרס העמק ע"ש גדעון צימבל ז"ל לצביקה לוי, האבא של החיילים הבודדים
  5/10/2016 עודכן בתאריך

  מאות ממתנדבי העמק השתתפו בערב שכולו הוקרה והודיה לפועלם במסגרות ההתנדבות השונות ברחבי המועצה. במסגרת ערב ההוקרה נערך טקס הענקת פרס העמק על שם גדעון צימבל ז"ל, אשר הוענק לצביקה לוי, האבא של החיילים הבודדים מקיבוץ יפעת, על פעילותו ארוכת השנים למען חיילים בודדים המשרתים בצה"ל.

   

  פרס העמק ע"ש סא"ל גדעון צימבל ז"ל, איש תל עדשים, שכיהן כסגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ונהרג בקרבות הבלימה ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, מוענק מידי שנה, משנת 1975, על תרומה ייחודית באחד מתחומי החיים בעמק יזרעאל. במהלך השנים זכו בפרס אישים וארגונים מתחומי חיים שונים, המייצגים מגוון של עשייה, יצירה וּתרומה לרקמת החיים בעמק יזרעאל. השנה החליטו חברי ועדת הפרס : אייל בצר, חנה פרידמן, רחל שחורי, ישראל פרדקין, יוסי עמיר, פליקס דה פז, וארזה גלס להעניק את הפרס לצביקה לוי.

   

  בנימוקי ועדת הפרס אותם הקריא יו"ר הועדה, יוסי עמיר מקיבוץ מזרע, נכתב בין היתר: "צביקה לוי הגדיל לעשות. במשך עשרות שנים קיבל על עצמו להיות הכתובת, המענה והתשובה לחיילים הבודדים בצה"ל. כמפקד בצבא ידע צביקה, הבחין וחש עד כמה חשוב ומרכזי הוא התפקיד של בית תומך ודואג לאיש צעיר ללא משפחה המתגייס לצה"ל. הוא התייצב במקום של מי שדואג, של מי שניתן למצוא אצלו תשובות ובעיקר טפיחה על השכם וחיבוק חם. הוא עשה זאת במלוא העוצמה, הרגישות וכאבא שמגיע אל ליבם של החיילים, באחת צביקה היה לאבא של החיילים הבודדים. פעולתו מלאה את הארץ כולה. הוא ידע להגיע ליחידות הצבא, לשטחי האימונים, לפגוש את הילדים שלו ברגעים הקשים שלהם, להרגיע אמא דואגת בשיחות טלפון לכל קצוות תבל ובמתן השקט לבנים ולמשפחות – יש כאן בית יש כאן אבא."

   ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שהעניק לצביקה לוי את הפרס, ברך ואמר: "תרומתו של צביקה משמעותית ללא ספק לחברה המקומית, אך רישומה בולט בכל הארץ, והדיה מגיעים לארצות המוצא של החיילים. הוא הפנים היפות של מדינת ישראל ומקור גאווה למשפחתו, לקיבוצו, לעמק יזרעאל ולמדינה. תושבי עמק יזרעאל, צביקה יקר, מודים לך ומאחלים הרבה בריאות לשנה החדשה!"

   

  במהלך הטקס הוקרן סרט מרגש על פועלו של צביקה ובתו מעיין, נשאה דברים בשמו. בין המשתתפים היו חברים מתחנות חייו של צביקה לוי, ביניהם: אלוף במיל שי אביטל, אלוף במיל יורם יאיר (יא יא), ח"כ, האלוף במיל אלעזר שטרן וח"כ איתן ברושי.

  ענת ירון, מנהלת מחלקת המתנדבים במועצה, שהנחתה את הטקס והודתה למתנדבי העמק על פועלם. בעמק פועלים מאות רבות של מתנדבים בארגונים וביישובים, בעמותות, ופרויקטים: סיירות הורים המסיירות בלילות ביישובי המועצה; הכוונת תנועה בצמתים; רכיבה על אופניים עם בעלי מוגבלויות, הפעלת בית התמחוי, סיורי הלילה של המתמיד, יש מתנדבים שמסייעים בסב-יום ובמועדוני הוותיקים ביישובים, ויש שתורמים מזמנם בהנהלות הישובים ובוועדות השונות. אחרים פעילים בארגונים ארציים שיש להם סניף באזור, כמו: אתגרים, ער"ן, פעמונים, ביטוח לאומי, והמתמיד. יש מתנדבים בפרויקטים ייחודיים של המועצה, כמו  מועדון "עלי כותרת", מועדונית הושעיה, הקייטנה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מועדון הניווט, עמותת "הר לעמק", וכמובן - המתנדבים בבתי הספר, בגנים, בארכיון המועצה, בספרייה ועוד רבים וטובים נוספים.

  ענת ירון: " אין ספק שהמועצה שלנו התברכה בהון אנושי עשיר ומופלא. בנכונות שלכם לתרום מזמנכם ומכישוריכם למען הזולת ולמען הקהילה הסובבת – אתם נותנים לכולנו השראה ומלמדים אותנו אחריות ומחויבות מהי."

   

  ראש המועצה, אייל בצר ברך את המתנדבים הרבים ואמר: "אתם חוליה בשרשרת של אחריות חברתית, המאפיינת את אנשי העמק מראשית התיישבותם של החלוצים כאן. דורות הבנים, הנכדים והנינים שלהם, והמשפחות הרבות שהצטרפו אלינו, שומרים על ייחודיות זו. ילדים בעמק מתחנכים על ערכים של תרומה לקהילה, של עשייה למען האחר ושל אכפתיות לחברה ולסביבה. הנוער מתנדב להדרכה בתנועה ותורם לחברה בשנת השירות, בשירות הלאומי ובצה"ל. פעילות ברוכה זו יוצרת את הקהילות החזקות בעמק, תורמת לחוסנה של החברה כאן ובארץ כולה".

   

  במהלך האירוע הוקרן סרט שנערך לכבודם של מתנדבי המועצה ואת האירוע חתם מופע של מיקי גבריאלוב ששר משירי אריק איינשטיין, שירים אהובים מאוד על צביקה לוי, חתן הפרס.

   

  פרס העמק לצביקה לוי מיפעת:

   

   

  סרט על מתנדבי העמק 2016:

   

  עבור לתוכן העמוד