פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מצדיעים לוותיקי העמק

  נסיעת בכורה ראשונה ומרגשת במיוחד לוותיקי העמק ברכבת החדשה
  29/09/2016 עודכן בתאריך

  ותיקי העמק נסעו מתחנת כפר יהושע לבית שאן וחזרה. בעפולה, הצטרפו לנסיעה גם ותיקי הגלבוע. בטקס במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר ומנכ"ל הרכבת בעז צפריר, ברך בצר ואמר: "שנים חיכינו להגשמת החלום – שמח שזכיתם גם אז וגם היום".

   

  מנכ"ל הרכבת, בעז צפריר ברך את הבאים ואמר כי "חלום הופך למציאות ולאחר 65 שנים בהן לא נסעה הרכבת בעמק, נשמע מחדש את צפירות הקטרים בין השדות והישובים, חוויות סבים וסבתות עוברות כעת גם לנכדים ונכדות"

  נסיעת בכורה של רכבת העמק לוותיקי עמק יזרעאל: כ- 600 ותיקים מעמק יזרעאל יצאו לנסיעה ראשונה של רכבת העמק מתחנת כפר יהושע, עפולה ועד לבית שאן וחזרה. מרבית הוותיקים נסעו ברכבת בילדותם או בצעירותם ובהתרגשות עצומה, מלווים בבני משפחה וגם בחלק מהמקרים, במטפלים סיעודיים, הגיעו לנסיעה שטופי זכרונות ונוסטלגיה.

   

  לפני העלייה לרכבת, ברך את הנוסעים הוותיקים ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר ואמר: "לפעמים חלומות מתגשמים! אני מודה לרכבת ישראל, משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל על הפעילות הנמרצת להשבת הרכבת. אני בטוח שהרכבת החדשה, מלבד ערכה הנוסטלגי, מביאה בשורה של תנופה ופיתוח כלכלי שכולנו נהנה מפירותיו, מהלך שיביא גם מתיישבים חדשים לאזור כולו. ולכם ותיקי העמק – שנים חיכינו להגשמת החלום הזה, אני שמח שזכיתם להיות גם ברכבת הוותיקה וגם ברכבת החדשה, המשיכו לספר את סיפורי הרכבת, בריאות ושנה טובה!"

   

  בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל, ברך ואמר: "אני וכל עובדי רכבת ישראל נרגשים לקראת חידוש נסיעתה של רכבת העמק על המסילה ההיסטורית שבין חיפה ובית שאן. לרכבת העמק היסטוריה מפוארת ומורשת מכובדת ואנו מאמינים שכך יהיה גם בעתיד. אני משוכנע שרכבת העמק החדשה תחולל מהפכה תחבורתית בצפון הארץ - תסיע לתושבי האזור, תגדיל את מעגל התעסוקה, תמשוך אוכלוסייה צעירה ותחזק את התיירות. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה, ממשלת ישראל, שר התחבורה, אנשי העמק וחברת נתיבי ישראל"

   

  מהלך הנסיעה שמעו הוותיקים סקירה על פרוייקט הקמת הרכבת והעלו זכרונות עבר וחוויות ילדות: קטיף כלניות לאורך המסילה, לידות שהתרחשו ברכבת האיטית בדרך לבית החולים, הכרויות שנוצרו ברכבת, נסיעות לדמשק ועוד מלוא החופן.

  עבור לתוכן העמוד