פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  עשור למסע "דרך ארץ"

  31/08/2016 עודכן בתאריך

  המסע הערכי "דרך ארץ" החל כיוזמה של חברי הנופלים לפני כעשר שנים, במטרה להנציח את חבריהם בדרך חיה. המדריכים במסע הם חיילים וחיילות בסדיר ו/או בקבע, משוחררים צעירים, סטודנטים, כולם בהתנדבות עוזבים את כל עיסוקיהם לשלושה ימים של מסע ועוד הרבה ימים של הכנות בכדי להנחיל ערכים לבני הנוער בעמק. המסע נמשך לאורך שלושה ימים כאשר כל יום מוקדש לנושא מרכזי: הנצחת הנופלים וזיכרונם (הכרות עם הנופלים, הכרות עם גבול הצפון, למען מה הם נפלו?, טקס בהשתתפות המשפחות השכולות), חיזוק הקשר ותחושת המחויבות למדינת ישראל, עידוד הנוער לעשייה חברתית, ציבורית, קהילתית ולמעורבות פוליטית-מדינית. שלושת ימי המסע הפיזי הם תהליך מסע פנימי המביא את החניכים והמדריכים להתמודדות עם דיונים בנושאים שונים ומגוונים. 

   

  26 מדריכים, 19 צוות מינהלה כולם בהתנדבות הוציאו אל הפועל את מסע דרך ארץ 2016 בפעם העשירית.
  גבריאל אגאיון (עין דור) לקח את הפיקוד שנה נוספת עם עורי סביר (נהלל) ושניהם ביחד הובילו את "דרך ארץ" 2016.

  אופיר קוריס (בלפוריה), תום וויליאמס (עין דור) לקחו על עצמם את להוביל את צוות המנהלה. 

   

  קדם למסע תהליך ארוך שמתחיל כבר בחודש מרץ, של איתור מדריכים, צוות מינהלה, פגישה של נציגי המדריכים בבתי הספר, קיום ישיבות תוכן, טיול ההכנה, פגישת מדריכים ביישובים עם החניכים ועוד ימים רבים של הכנות.

  213 בני נוער מיישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל, שהתחילו השבוע את לימודיהם בכיתה י"ב, השתתפו במסע "דרך ארץ" שהתקיים בשבוע האחרון של החופש הגדול לזכר חמשת בני העמק שנפלו במלחמת לבנון השנייה: סמ"ר יונתן הדסי, סמ"ר אורן ליפשיץ, סרן גלעד שטוקלמן, סמ"ר יניב טמרסון וסרן צור זרחי.

  גבריאל אגאיון: זו השנה השלישית בה אני לוקח חלק בדרך ארץ, לעיתים שואלים אותי, כיצד אתה מסביר את מה שקורה בשלושה ימים האלה. כיצד שלושה ימים יכולים להשפיע בצורה כל כך עמוקה ומשמעותית על אותו נער או נערה בן 17, איך יכול להיות שבשלושה ימים נוצר קשר כל כך עמוק בין המדריכים לחניכים, ולמה המסע הזה, הקצר, ממשיך ללוות אותנו, בוגריו, לאורך שנים רבות ובהרבה צמתים בחיינו. האמת שקשה לי לתת תשובה ברורה, אך דבר אחד ברור לי קורה פה משהו גדול ומיוחד שמרגש אותי כל שנה מחדש.

   

  השנה 99% מהמדריכים וצוות המינהלה היו בעבר חניכים או לקחו חלק בדרך ארץ, זה מרגש לראות את ההמשכיות. זהו החומר האנושי בעמק יזרעאל.

   

  אייל בצר , ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, ברך את המשתתפים במסע ואמר: "אתם, שבחרתם להצטרף ליוזמת הזיכרון המיוחדת של מסע "דרך ארץ", תוכלו לעשות הכרה עם מעט מהחוויות ומהמאפיינים של בני העמק המיוחדים האלה שלא זכיתם להכיר... יונתן אוהב המוזיקה, אורן המטייל והידען בתחום הכרת הארץ, גלעד כותב השירים והמוזיקאי המוכשר, יניב בכישוריו הטכניים המעולים, וצור, חקלאי חרוץ ומוכשר, דור רביעי במשק הרפת העדכני והמשגשג. המסע הזה יאפשר לכם - נערים ונערות בעמק יזרעאל - להכיר את חבל הארץ שלהגנתו יצאו יונתן, אורן, גלעד, יניב וצור .
  אתם תישאו את לפיד הזיכרון והתקווה בשנים הבאות – כי אתם עתידנו. עליכם יהיה להמשיך את מורשתם - המעורבות והמחויבות, הנכונות להתנדבות ומימוש התקווה לשלום. כשאתם תהיו אזרחים משפיעים בקהילה, מקבלי ההחלטות ומנהיגי החברה, זכרו את המסע הזה, את זיכרון הבנים ואת משפחותיהם ... תודה לקבוצת החברים שיזמה את טיול "דרך ארץ", למחלקת הנוער של המועצה ולכל מי שנטל חלק בהכנתו של הטיול ובמימושו . בשם תושבי המועצה האזורית עמק-יזרעאל, אני מאחל לכם מסע מעניין ופורה . "

   דן תנחומא, מנכ"ל וגזבר המועצה והאחראי מטעם המועצה על המסע, אמר בתום שלושת הימים החווייתיים: "היתה לי הזכות והכבוד להיות שותף למסע דרך ארץ 2016, לעבוד בחברת אנשים מדהימים, שהוציאו לפועל את המפעל האדיר – דרך ארץ. מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית עומלות לילות כימים על עיצוב מודל "הבוגר היזרעאלי", ומסע דרך ארץ הוא התוצר שאנו מייחלים לו. להיחשף לכמות כל כך מרשימה של בוגרים מעורבים התורמים לחברה, שואפים לשירות משמעותי בצבא ומקיימים את האימרה ואהבת לרעך כמוך – מרגש ביותר. סיימתי שלושה ימים בתחושה  שמסע דרך ארץ הוא היהלום שבכתר לחינוך לערכים אלו".

   

  עבור לתוכן העמוד