פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  המועצה האזורית עמק יזרעאל פנתה לשרי התחבורה והביטחון

  28/08/2016 עודכן בתאריך

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שלח בשבוע שעבר מכתב לשר התחבורה ולשר הביטחון בו הוא מציג את ההחלטה שהתקבלה בישיבת המליאה מיום 24/7/16 – להתנגד להקמת שדה משלים לנתב"ג בעמק יזרעאל, בנוסף לצבאי הקיים.

   

  בצר כתב: "ברצוני להבהיר כי לא מדובר בהחלטה שהתקבלה כלאחר יד. לקבלת החלטה, הקימה מליאת המועצה ועדת היגוי בראשות סגן ראש המועצה, עידו דורי. הועדה הונחתה לבחון את ההשלכות האקוסטיות העתידות להתקיים אם יוקם שדה תעופה אזרחי, שישולב בשדה התעופה הצבאי הפועל היום ברמת דוד. להיבט זה משמעות מכרעת בקבלת ההחלטה. חברי הועדה ערכו בדיקות קפדניות, כולל סיורים בנתב"ג וביישובים הסמוכים לו, ופגישות עם צוותים של רת"א."

  עוד כתב ראש המועצה שועדת ההיגוי נעזרה בחברה חיצונית המתמחה בבחינת ההשפעות הסביבתיות של שדות התעופה. מהנתונים הידועים למועצה, שדה התעופה האזרחי עתיד לפעול בשעות היום ברציפות, בנוסף לשדה הצבאי. מטרדי הרעש יהיו בכל שעות היממה וגם בסופי שבוע ויפגעו באיכות חייהם של תושבי העמק, שכבר עתה סובלים ממיקומו של שדה התעופה ברמת דוד. בצר ציין שהיבטים סביבתיים נוספים, שעלולים לפגוע באורח החיים של תושבי האזור, עדיין לא נבדקו. הבדיקות שכבר נערכו, היו הבסיס להחלטת המועצה להתנגד להקמת שדה התעופה האזרחי המשלים ברמת דוד בנוסף לשדה הצבאי.

   

  בצר הדגיש במכתבו שעמדת המועצה משקפת את עמדת ציבור התושבים בעמק יזרעאל על פי תוצאות סקר שנערך על ידי המועצה. בצר דרש במכתבו לקיים דיון חוזר בהחלטה קודמת של הועדה הבין-משרדית שהמליצה על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בנבטים: "הרשויות והתושבים בדרום תומכים בהקמתו של שדה תעופה בנבטים, בניגוד לעמדת התושבים בעמק יזרעאל הצפוף ובעל האופי הכפרי".

  עבור לתוכן העמוד