פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  צוות "אל שבאב"

  3/08/2016 עודכן בתאריך

  לאחר ההצלחה של האירועים הקודמים, השנה התחרו 8 צוותים, ומספר המשתתפים והמעודדים האמיר אף הוא. את המקום הראשון קטף צוות "אל שבאב" – שמשית, גבת, יפעת ונציג מטבעון, במקום השני – צוות "כפרארי" – כפר יהושע ובמקום שלישי - צוות "DUST" – שמשית. חגיגה על גלגלים בעמק יזרעאל!

   

  בשדות אלונים סמוך לצומת השומרים, התקיים זו השנה השלישית אירוע היזרע-ראלי שהפיקה מחלקת הנוער של המועצה האזורית עמק יזרעאל. באירוע השתתפו 8 צוותי נוער בכיתות ט'-י"ב מיישובי העמק: אלון הגליל, שמשית, גבת, יפעת, כפר יהושע, גבעת אלה, מצפה עדי, היוגב, מושב מרחביה, ציפורי, הרדוף ונציג מטבעון אשר עמלו במהלך החודשיים האחרונים על בניית רכבי קרטינג ללא מנוע, המונעים בכוח הגרביטציה והזרוע. בני הנוער התחרו עם הרכבים במגוון מקצים מקוריים ומאתגרים אשר לקחו את הצוות והרכב לקצה גבול היכולת ולפעמים גם מעבר. האירוע עצמו התנהל כמרוץ ראלי לכל דבר: בדיקות טכניות, אטרקציות לקהל ועוד. הצוותים נתנו פייט אמיתי, והאדרנלין חגג.

   

  השנה, בלטה במיוחד רמת הנחישות של הצוותים להצליח להגיע למירוץ עם רכבים בנויים בצורה המקצועית ביותר ואף לסיים את המירוץ על כל ארבעת הגלגלים, מה שהיה לעיתים, משימה כמעט בלתי אפשרית הודות למקצים המאתגרים שהציבו למתחרים רף גבוה. גלגלים שקרסו, מערכות היגוי שנשברו, כל אלו רק דרבנו את הצוותים שמיהרו לתקן את הרכבים כמה שיותר מהר בעמדה הטכנית ולשלוף את הרתכות וכלי העבודה. ואכן, כל הצוותים הצליחו להגיע לקו הסיום, למרות התקלות.

  הראלי היזרעאלי יצא לדרך לפני כחודשיים במפגש פתיחה והיכרות מעשיר ומעניין בדן קארטינג חיפה. במפגש, הצוותים נחשפו לתקנון התחרות, הכירו אחד את השני ולמדו על הציפיות: רמה גבוהה של אחריות, תכנון וביצוע. במהלך המפגש הצוותים למדו על יכולות רכבי הקרטינג, מבנה ותכונות, התחרו ביניהם ולמדו לבצע פעולות טכניות בסיסיות ברכבים.

   

  דרישות התחרות היו גבוהות: בניה מחומרים ממוחזרים, התייחסות לעלות התיאורטית של חלקי הרכב השונים, אסתטיקה, בטיחות, מקוריות ועוד, כל אלו היוו חלק משמעותי בדירוג הסופי של המרוץ. לאחר מפגש הפתיחה, כל צוות שובץ למנחה מקצועי, אנשים ידועים מעולם המוטוריקה וההנדסה, אתו הוא נפגש מספר פעמים על מנת לייצר תהליך נכון ומקצועי של הבניה, המנחים עסקו איתם בנושאים הקשורים למערכות הרכב השונות, כיצד ניתן לפתור בעיות בהם נתקלים בעת בניית הרכבים, דגש על נושא הבטיחות במהלך הבנייה ותוך כדי הנסיעה.

   

  בימים אלו, בהם הנוער עסוק מאוד ברשתות החברתיות ובעולם הווירטואלי, כיף לראות שבני נוער לומדים ומשקיעים מאמץ כדי לבנות וליצור בעבודת צוות, ולהגיע לכדי תוצאה מרשימה בסוף תקופה של עבודה קשה. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "הרעיון של הראלי היזרעאלי הוא לפתח מיומנות מוטורית ויצירתיות בקרב בני נוער שהנושאים הטכניים קרובים לליבם. הראלי הוא פעילות נוספת בשפע פעילויות המוצעות לבני הנוער שלנו ואנו שמחים על ההתלהבות, עבודת הצוות, פתרון בעיות בזמן אמת ויצירתיות שבני הנוער שלנו מגלים".

   

  להצלחת האירוע תרמו כמובן גם צוות מתנדבים של מנחים מקצועיים ושופטים אשר תרמו תרומה משמעותית לאופי האירוע המיוחד, ביניהם: עידו לוריה מבית שערים (סדנת ארמדילו), נמרוד מלר מכפר יהושע (אתר ג'יפולוג), נועם היימן משמשית (באחה ישראל), שחף בן צבי מתל עדשים (מהנדס, ניהל את קבוצת הפורמולה של אונ' ת"א), רני דקל (מהנדס, שותף בקבוצת הפורמולה של הטכניון), נעם בדש מאלון הגליל (עובד בתחום הרכב) סמי אלמוג ומוני אורבך שעזרו בשיפוט התחרות.

   

  בסיום התחרות הוכתרו הזוכים בשלוש קטגוריות שונות: קטגוריה סטטית, בה נבדקו הקבוצות על עלות/תמורה, מראה, מקוריות, מפגשי ההנחיה ושימוש בחומרים ממוחזרים. קטגוריה דינאמית, בה נבדקו הקבוצות על יכולות הרכב בארבעה מסלולים שונים ותחנה של תפעול טכני של הרכב. ולבסוף קטגוריה משוקללת של שתי הקטגוריות הקודמות. הזוכים בקטגוריה המשוקללת היו:

  • מקום ראשון - צוות "אל שבאב" – שמשית, גבת, יפעת ונציג מטבעון
  • מקום שני – צוות "כפרארי" – כפר יהושע
  • מקום שלישי - צוות "DUST" - שמשית
  עבור לתוכן העמוד