פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מקק"ל עד נהלל

  1/08/2016 עודכן בתאריך

  במסגרת חגיגות 95 שנים לנהלל וחגיגות 115 שנים לקרן קמת לישראל, נפתחה ביום שבת תערוכת צילומים מיוחדת במינה הכוללת תמונות מארכיון הצילומים של ארכיון קק"ל ושל ארכיון נהלל. בתמונות ראשית ההתיישבות של נהלל שהוקמה על אדמות קק"ל, חקלאות, מאבקם העיקש של המתיישבים ליישוב האדמה ואישים בולטים מראשית ההתיישבות בנהלל ובעמק. התערוכה פתוחה לקהל הרחב במהלך השבוע הקרוב ללא תשלום אך בתיאום מראש: אילנה המר, 054-4216350.

   

  נהלל, מושב העובדים הראשון בישראל, חוגג השנה 95 שנים לעלייתו על הקרקע – ח' באלול תרפ"א. לאורך כל השנה, מתקיימים במקום אירועים וחגיגות הקשורים לשנת ה 95 ומציגים את התמורות והצמיחה שחווה המושב המיתולוגי לאורך השנים. במקביל, קרן קימת לישראל, מציינת השנה 115 לייסודה. קק"ל הטביעה חותם ערכי וציוני כבר בחגיגות ה-100 לקק"ל  ו-80 לנהלל. המשך חיזוק הקשר, באמצעות חגיגות ה-95 לנהלל ו-115 לקק"ל הינו באופן טבעי, המשכו של קשר חזק ורב שנים.

   

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "החיבור האסטרטגי בין החלוצים לקרקע, הוא שאפשר לימים, את הקמת מדינת ישראל. גאולת הקרקע על ידי קרן קיימת לישראל, לפני 115 שנים, היא הבסיס להקמת נהלל ולעוד יישובים רבים שקמו בעקבותיו. אנו, יחד עם כל העם היהודי, חייבים את חיינו כאן, במדינה חופשית, לחיבור המופלא שבין גאולת הקרקע לפועלם של החלוצים".

   

  יו"ר קק"ל, דני עטר: "נהלל ואנשיה הם סמל להגשמה ציונית מעוררת השראה. אני גאה שכיו"ר קק"ל אנו שותפים למפעל ההיסטורי הזה שמזכיר לכולנו את הימים בהם אנשים פעלו קודם כל לטובת הכלל ולמען הקמת הבית הלאומי שלנו. אני מקווה שהמסר שכל באי התערוכה יקחו איתם הביתה הוא מסר לפיו למרות כל חילוקי הדעות אנחנו עם אחד עם מטרה אחת משותפת לכולנו - חיזוקה וביסוסה של מדינת ישראל".

   

  מושב נהלל הוקם בספטמבר 1921. בין עקרונות המושב ניתן למצוא עבודה עברית, עזרה הדדית וקרקע לאומית - נהלל הוקמה על אדמות קק"ל. לאורך השנים, נהלל וקק"ל חולקים ערכים משותפים: ציונות, שורשיות, חיבור לאדמה, חקלאות, ערכי סביבה וטבע וכל אלו לצד אהבת הארץ ואנשיה.

   

  התערוכה במועדון במרכז נהלל, כוללת 30 צילומים. רובם נלקחו מארכיון הצילומים של קק"ל וחלקם מארכיון נהלל. התמונות מציגות את חיי היום יום במהלך השנים בנהלל. התערוכה מעניקה ביטוי לנושאים אשר ליוו את קק"ל ונהלל במהלך השנים: התיישבות, חברה, חקלאות, עשייה ציבורית, חינוך ועוד. יש בה את תום העבר ואת מאבקם העיקש של הראשונים, השינויים שחלו במושב לאורך השנים, הנופים והאנשים של נהלל שהיוו השראה לעוד מושבים רבים שקמו בעקבות זאת, בעמק ובארץ. אוצרות התערוכה: אסנת כץ תמיר ומלכה ברקאי. צלמים:  יוסף שוויג, אברהם מלבסקי, רובי ויסנשטיין, טים גידל, זולטן קלוגר, אריה שמואלי, מרינה פורמן לוי, עפר אבידב. הפקת התערוכה: ארכיון הצילומים, קק"ל וועד מקומי נהלל. הקמה: החלוץ - הקמות תפעול וציוד טכני לאירועים

  עבור לתוכן העמוד