פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מושב בית שערים חגג יום הולדת 80 שנה ו-90 שנה לעלייה על הקרקע

  22/06/2016 עודכן בתאריך

  במלאת 90 שנה לעלייתו על הקרקע של הגרעין היוגוסלבי ו-80 שנה לעלייתו של "ארגון אפרים" חגג המושב את חג הכפר לציון העליות על הקרקע.

   

  אלכס חומש, מזכיר המושב: "באירוע רב משתתפים וכנס מחזורים מרשים ומרגש צוינה תרומתם של דור המייסדים לחוסנה של החברה בעבר בהווה ובעתיד. חרף כל הקשיים שבדרך נמשכת דרכו החקלאית של המושב. גם כיום, כאשר ערך החקלאות אינו זוכה להערכה מצד מנהיגי המדינה והערמת הקשיים הינה נחלתנו יום יום, הבנים הממשיכים מחזיקים בציפורנים את המשך הקיום החקלאי במושב. ושומרים על צביונו. בית שערים ידעה להתאחד ולהתמודד כנגד הבנקים והנושים השונים בזמן משבר המושבים. ידענו לקבל את ההחלטות המתאימות למרות כל המשברים החיצוניים והפנימיים. תפנית גדולה בקיומם של החיים החברתיים במושב קרתה עם הקמתה של ההרחבה בשנות ה-90 , הגידול במספר המשפחות הצעירות הפיח רוח חדשה במערכות השונות במושב. במושב מתקיימים חוגים רבים למבוגרים ולילדים, ועדות תרבות וחינוך יחד עם רכז הקהילה מובילים ארועי קהילה ותרבות רבים במהלך השנה, חזות הכפר מאורגנת ומטופחת תוך שאיפה מתמדת לשיפור.

   

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, במקור מבית שערים, ברך אף הוא ביום החג ואמר: "אמנם נקראתי לברך בשם המועצה האזורית בשל תפקידי, אך אני מרגיש כאן בבית, חגיגי וגאה. כאן חוויתי את הילדות ואת הנערות. כאן ספגתי את אהבתי לחקלאות, ואת המיומנויות ההכרחיות בעבודה במשק המעורב. אני זוכר את החליבה בידיים והמעבר למכונת החליבה, את הבוץ בחורף והובלת כדי החלב למחלבה, טיפול בפרה ממליטה ובכבשים, קציר הירק, העישוב וההשקיה, את העבודה עם סוסים ואת הקדמה שהביא הטרקטור, ועוד... כאן חברי הילדות שלי - השיחות ליד המחלבה שהתארכו, וכל פינה במושב בעלת משמעות... היום חוגגים את ניצחון חיי הקהילה הכפרית הטובה שנבנתה כאן. יבורכו היוזמים, המארגנים והשותפים לביצוע החגיגות היום. בשם כל תושבי עמק יזרעאל – איחולים לשגשוג ושמירה על האופי המיוחד, ערכי אהבת המקום והאדם, והנחלתם לדורות הבאים.

  עבור לתוכן העמוד