איכות הסביבה מחזור איכות סביבה - גינה קהילתית איכות סביבה - חינוך פח כתום
  איכות הסביבה
  דלג על איכות הסביבה

  איכות הסביבה

  מנהל: אסף אליה

  מזכירה: מירי מלכה

  טלפון מזכירות: 04-6520098

  פקס: 153-4-6520098

  צור קשר איכות הסביבה: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  הנחיות לציבור לכבוד ל"ג בעומר

  22/05/2016 עודכן בתאריך

  במדידות שביצע המשרד להגנת הסביבה בליל ל"ג בעומר נרשמה עלייה בריכוזי החלקיקים הנשימתיים באוויר בעקבות המדורות, לעיתים פי ארבע ויותר מהרגיל.

   

  מדורות ל"ג בעומר גורמות לזיהום אוויר כבד בכל רחבי הארץ מידי שנה. ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימתיים הנמצאים באוויר פי ארבע ויותר מהרגיל הם תוצאה של העשן והפיח מהמדורות.

   

  חלקיקים נשימתיים מסוכנים לבריאות, בעיקר לילדים, קשישים וחולים כרוניים במחלות בדרכי הנשימה. ממחקר שהתפרסם לפני מספר שנים בעיתון "הרפואה" נמצא כי "חלה עלייה בשכיחות הפונים לחדר מיון בסמיכות להחמרה הזמנית באיכות האוויר עקב מדורות ל"ג בעומר, ללא עלייה בשיעורי האשפוז". הריכוזים הגבוהים של חלקיקים נשימתיים וחלקיקי שריפה גרמו לעלייה חדה בתחלואה של דרכי הנשימה בקרב חולי אסטמה וחולים במחלות כרוניות חסימתיות של דרכי הנשימה.

   

  הנחיות לציבור: אין להשליך למדורה חומרי פלסטיק, ניילונים וקלקר. שריפתם גורמת לפליטה של חומרים מסרטנים ובנוסף מלווה בריחות רעים. כמו כן אין לשרוף תחליפי עץ כמו פורמייקה, משום שהם מכילים דבקים שונים הפולטים לאוויר בעת שריפתם חלקיקים המכילים חומרים מסוכנים. אין להשליך למדורה עצים צבועים בצבע או בלכה. כמו כן אין להשליך זכוכיות ואבנים העלולים להתפוצץ. מומלץ לא לשבת קרוב למדורה ולא בכוון שאליו פונה העשן, כדי להימנע משאיפה מיותרת של מזהמים.

   

  כמובן יש לנהוג משנה זהירות באש על מנת למנוע שריפות או כוויות.

   

  במקרי חירום יש לפנות אל מכבי האש בטלפון: 102 או למוקד המועצה בטלפונים:

  04-6520100  |  04-6520087 

   

  בברכה. שי שחל, רכז קהילה וסביבה.

  עבור לתוכן העמוד