הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  אלי בראל, גזית

  1/02/2014 עודכן בתאריך

  שם: אלי בראל, גיל: 72, מגורים: קיבוץ גזית
  מתנדב ב: פרויקט 'חבר טלפוני' - ביטוח לאומי סניף עפולה
  כמה זמן: כבר 4 שנים (אך מי סופר?)
  למה שם? ביציאתי לגמלאות ידעתי שלא אשאר בבית. ניסיתי מוסדות שונים אך מיד כשהגעתי לבט"לא הרגשתי שזה המקום שמתאים לי. זהו פרויקט שהינו תוצר שיתוף פעולה מוצלח בין מחלקת מתנדבים של המועצה, מחלקת הרווחה, עמותת וותיקי העמק, וביטוח לאומי סניף עפולה. אבל השחקנים המרכזיים בו - הם מתנדבים נהדרים תושבי המועצה. מטרת הפרויקט היא זיהוי קשישים בסיכון, אנשים שחווים בדידות והיעדר קשרים בקהילה, ומתן סיוע ומעקב דרך הקשר עם ה'חבר הטלפוני'.
  שגרת ההתנדבות: פעם בשבוע אני מתקשר ל'חברים הטלפונים' שלי - איש/ אישה קשישים שחיים לבד ביישובי המועצה. עם השנים נוצר כבר קשר ממש אישי עם רובם, והסיפורים האישיים עולים ומתפתחים לרמה אישית, עד כדי כך שלעיתים איני מתאפק, ועושה ככל יכולתי לסייע, במיוחד בתיקון עוולות של הממסד והבירוקרטיה. יש לציין שבגלל ה"אובייקטיביות" שלי נרשמות הצלחות גדולות בקשרים שאני משמר. 
  המלצת אחראי על המתנדב: אלי בראל מתנדב בייעוץ לקשיש כבר קרוב לארבע שנים! לאורך שנים אלה הוא מלווה בעקביות ובהתמדה ראויים לציון מספר אנשים שמצויים בקושי רב. מעבר לקשר עם הקשיש, יצר לא פעם קשרים עם המשפחה הקרובה של הקשיש/ה , ומהווה עבורם אוזן קשבת ומקום לביטוי הקושי בטיפול בהורה קשיש, תוך הדרכה וייעוץ בדרכים אפשריות להשגת סיוע פורמלי לסוגיו. במהלך שנות התנדבותו הרחיב והעמיק את תחומי ההתנדבות שלו והפך למשמעותי מאד באגף, הן כחבר והן כיוזם פעילות בקבוצת המתנדבים אליה הוא משתייך ובקבוצות נוספות. מעבר לכל זאת מהווה אלי, דמות מרכזית ביותר בקבוצות המתנדבים של הביטוח הלאומי! על נכונותו לכל יוזמה, על ההתמדה העקביות והמסירות - אני מודה! וממליצה בחום על הענקת התואר "מתנדב החודש" לאלי בראל. (רפאלה גינגר - מנהלת תחום יעוץ לקשיש, בטל"א סניף עפולה).
  מסר לתושבי העמק: (לא אני המצאתי אך אימצתי חזק): מי שתורם - נתרם!!! נסו ותיהנו. (והבונוס שלנו - שאולי הצעירים של ימינו יחזירו לנו באותו המטבע....)!

  עבור לתוכן העמוד