הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  גידי יפה, נהלל

  1/01/2014 עודכן בתאריך
  הגדל
  שם: גידי יפה, גיל: 72, מגורים: נהלל
  מתנדב ב:
  מפגשי חינוך מדעי ומוסיקה בגני ילדים בבית שערים ובנהלל, ובביה"ס היסודי בנהלל.
  כמה זמן:
  בבית שערים 8 שנים, בנהלל 5 שנים

  למה שם?
  התחלתי בעקבות הנכדים שלי! בעברי כמורה במוסדות להכשרת מורים העברתי הרבה הכשרות והשתלמויות לגננות בנושא הכנסת תכנים מדעיים לגן. עסקתי בזה עד שיצאתי לגמלאות. כשלנכד שלי בבית שערים היתה יום הולדת - התגייסתי להעביר פעילות לילדי הגן. הגננת התלהבה, הבינה שיש לי את הניסיון והיכולת וגייסה אותי להעביר מפגשים בגן באופן קבוע. זה היה לפני 8 שנים ומאז אני שם, וגם בנהלל בגן ובביה"ס היסודי. בשבילי - הכנסת תכנים מדעיים לגן, והנגשת המוסיקה לגיל הרך - זו שליחות!

  שגרת ההתנדבות:
  יש לי 5-6 מפגשים בחודש, שמתחלקים בין 2-3 גנים ובבית הספר. זה יוצא כפעם בשבועיים בכל מקום. כשאני בא - אני בא מוכן - עם מצגות, עם תכנים, עם כלים, ותכנית לפעילות. בתחום המוסיקה למשל - אני מביא את הכלים, מציב אותם, נותן לילדים להתנסות בנגינה בסוגים מגוונים של הכלים, מכיר להם את קבוצות כלי הנגינה השונות, מכיר להם קטעי מוסיקה מפורסמים, מסייע ליצירת כלי נגינה מגרוטאות, ועוד.

  המלצת אחראי על המתנדב:
  סבא גידי יופה מתנדב ב'גן תות' מזה שמונה שנים. הוא רואה את הפעילות בגן כשליחות, ועושה זאת מכל הלב ועם המון תרומה מצידו! הוא מביא את כל החומרים ואת כל הציוד שנדרש, כמו מחשב נייד, רמקולים, מקרן, סרטונים ומצגות מרהיבות ומוחשיות שמתאימות לילדים. במהלך השנים נגע סבא גידי בנושאים רבים ומגוונים בגן. נושאים הקשורים לאיכות הסביבה, למיחזור, ומוסיקה - ויחד איתו גם יצרנו כלי נגינה ממוחזרים. הוא שוחח עם הילדים על הירח, על פירות ההדר, על המדבר, על רועים וחלילים, ועוד ועוד.... חלק גדול מהפעילויות מתקיים בשיתוף ושילוב הורי הגן, שתמיד מתנדבים בשמחה לעזור! הילדים מאוד אוהבים את הפעילות עם סבא גידי. הם מחכים לו, משתפים איתו פעולה, ושמחים מאד לעזור לו עם כל הציוד הרב שהיא מביא איתו. לאור כל אלה, אני חושבת שלאדם כמו גידי בהחלט מגיע לקבל פרס המתנדב.  
  (מתוך המלצתה של מרים מטליס - גננת בגן תות בבית שערים).

  מסר לתושבי העמק:
  יש במועצה שלנו הרבה אנשים בעלי כישורים וידע שהם יכולים לתרום! בתחום החינוך המדעי והמוסיקלי בגיל הרך - הצורך הוא רב והגנים משתוקקים לזה! מוזמנים להצטרף אלי!
  עבור לתוכן העמוד