הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  צביקה גינצבורג, כפר יהושע

  1/12/2013 עודכן בתאריך
  הגדל
  שם: צביקה גינצבורג, גיל: 55, מגורים: כפר יהושע
  מתנדב ב: ראש צוות בעמותת 'פעמונים', ב'צוות' -ארגון גמלאי צה"ל, ובמועדון גמלאים במגדל העמק.
  כמה זמן: בפעמונים - כ 4 שנים, ב'צוות' - 11 שנים, במגדל העמק - 4 שנים.

  למה שם?
  לפעמונים הגעתי אחרי מפגש עם שמיר נקש רכז מחוז העמקים שסיפר על פעילות העמותה, והרגשתי שזהו תחום שמעניין אותי ושאני יכול לתרום בו. על הפעילות בארגון 'צוות' - כגמלאי של צה"ל מזה 12 שנים, זה היה אך טבעי מבחינתי לפעול בעמותה שמסייעת לגמלאי צה"ל במגוון רחב של תחומים. אני חבר בהנהלת סניף העמקים ומשמש גם כגזבר, וחבר בהנהלת מחוז צפון ובמועצה הארצית של העמותה. בשנים האחרונות לקחתי על עצמי את הטיפול בגמלאי צה"ל הבדווים, שעם שחרורם מצה"ל נשכחים ונזנחים. במועדון הגמלאים במגדל העמק - אני פעיל מתוך הרצון שלי לתרום גם לקהילה שחיה מסביבנו.

  שגרת ההתנדבות:

  השגרה שלי מורכבת מפעילות יומיומית, לאורך כל החודש והשנה, בשלוש המסגרות בהן אני פועל. ב'פעמונים' התחלתי כמלווה משפחות, והיום משמש כראש צוות: אני גם מלווה משפחות בעצמי, וגם מרכז 10-13 מלווים, להם אני נותן ייעוץ, ליווי והדרכה. בפעילות ב'פעמונים' אני פוגש את אותו פלח של עם ישראל, שנמצא במצוקה כלכלית קשה, ומנסה לסייע להם להיחלץ מהמצב הזה תוך לימוד המשפחות איך לחיות חיים כלכליים מאוזנים ואחראיים יותר. אני פוגש שם את כולם: תושבים מכל הישובים שלנו - דתיים וחילוניים, ערביים ויהודים מהמועצה שלנו ומהסביבה הקרובה, קיבוצניקים, מושבניקים, כולם!

  המלצת אחראי על המתנדב:
  צביקה משמש בתפקיד ראש צוות בפעמונים. כלומר - מעבר למשפחות שהוא מלווה באופן אישי, הוא מנהל צוות של כ 10 מתנדבים, חונך אותם, מלווה אותם מקצועית, מייעץ להם ומנחה אותם. נכון לחודש זה יש לצוות של צביקה כמעט 20 משפחות מלוות - כלומר הוא מצליח לגייס את המתנדבים שהוא מדריך לקחת ללווי יותר ממשפחה אחת, מה שהופך אותם למחויבים יותר למנוסים יותר ולמקצועיים יותר. הצוות שלו עובד למופת, על פי הקריטריונים של העמותה, ונלחם על עתידה של כל משפחה ומשפחה, ומכאן אחוזי ההצלחה הגבוהים של המשפחות שבצוות שלו ! אני ממליץ בחום לתת לו את התואר "מתנדב החודש" במועצה האזורית עמק יזרעאל!
  (מתוך ההמלצה שכתב שמיר נקש, רכז מחוז העמקים בעמותת 'פעמונים').

  מסר לתושבי העמק:
  מי שיכול להתנדב - אני ממליץ לו לעשות זאת! הקבלה מהנתינה וההתנדבות משמעותית וגדולה, והסיפוק הוא עצום!
  עבור לתוכן העמוד