הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  אמנון דותן, גבת

  1/04/2013 עודכן בתאריך
  הגדל
  שם: אמנון דותן, גיל: 72, מגורים: גבת
  מתנדב ב: עמותת אתגרים בנהלל
  שגרת ההתנדבות:
  יומיים בשבוע: בימי שלישי אחר הצהריים ובשישי בבוקר. אני מלווה ברכיבה על האופניים, אנשים נכים שרוכבים על אופניים מיוחדים וזקוקים למלווה צמוד. אנחנו יוצאים יחד לטיולי רכיבה בשטח. לכל מתנדב התפקיד שלו: ליווי צמוד לאחד הנכים, הובלת הטיול, להיות מאסף, אחראי עזרה ראשונה, עזרה להעביר את האופניים במעברי מים ובעליות קשות, וכד'. לאחרונה עברתי אירוע לבבי קטן, ומאז אני ממשיך להגיע להתנדבות, אבל לא יוצא כרגע לשטח אלא מלווה נכים קשים ברכיבה בתוך נהלל.
  כמה זמן: 5 שנים

  למה שם?
  הייתה לנו קבוצה קטנה של רוכבי אופניים בקיבוץ. ברכיבות שלנו בשדות היינו פוגשים את קבוצת הרוכבים של עמותת 'אתגרים'. נוצרו בינינו קשרים טובים והתחברנו מאד. בשלב מסוים החלטנו אני ועוד שני חברים מגבת: מאיר הרדוף ויגאל צליל - להצטרף אל מערך המתנדבים שמלווים את טיולי האופניים של חברי אתגרים, ומאז אנחנו שם!

  המלצת אחראי על המתנדב:
  אמנון דותן מתנדב ותיק בעמותת אתגרים בנהלל.
  אמנון מופיע בהתמדה לכל פעילות במועדון ומחוצה לו, ותמיד מקרין שלווה ורוגע. חלק מהרוכבים במועדון הם בעלי צרכים מיוחדים הדורשים סבלנות , יוזמה וכושר אלתור לפתרון בעיות בלתי צפויות כמו : נקר בצמיג האופניים, חציית פלג מים זורמים או טיפוס במעלה דרך תלולה תוך התמודדות וסיוע לרוכב המוגבל פיזית ביכולותיו. בלי רעש וצלצולים- אמנון תמיד מוצא דרך להחזיר את כולם הביתה בשלום. לאחרונה עבר אמנון שיפוץ משמעותי בלבו ולמרות זאת, בלי שום היסוס התייצב תוך זמן קצר לפעילות מלאה. קולו אמנם אינו נשמע, אך מעשיו הולכים מקצה העולם ועד קצהו, ועל כך אנו מוקירים אותו אוהבים אותו ומודים לו!

  מסר לתושבי העמק:
  "אני כבר לא בן 20, אבל כשאני מגיע לקבוצה ורואה את האנשים עם המוגבלות שבאים לרכב - אני מרגיש בן 17! יש תמורה אדירה וסיפוק רב אחרי יום כזה של רכיבה משותפת בשטח. זהו סיפוק עצום עבורי. יותר מזה - לא צריך!"
  עבור לתוכן העמוד