הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  דליה ברק ואדי זורניצקי

  1/07/2012 עודכן בתאריך
  הגדל

  שם: דליה ברק ואדי זורניצקי

  מגורים: גזית

  מתנדבים ב: איסוף וחלוקת מזון, מצרכים, ביגוד ומוצרים למשפחות נזקקות בעפולה, עפולה עילית וגבעת המורה.

  כמה זמן: 15 שנים

  למה שם? שנת 98' הייתה שנה קשה מבחינה חברתית וכלכלית במדינה (גם אז...), בחדשות ובסביבה דיברו הרבה על משפחות העוני בעפולה ובסביבה הקרובה. רציתי לעשות משהו. מההתחלה פעלתי באופן עצמאי ולא דרך עמותה מסודרת. פניתי ללשכת הרווחה בעפולה וקיבלתי שמות של משפחות. התחלתי לקחת רכב בימי שישי בצהריים, אספתי מוצרי מזון במטבח, בכלבו, ביקשתי מהחברים בקיבוץ תרומות ובכסף קניתי עוד מצרכים וציוד לבתים.
  אדי איתי תמיד מתחילת הדרך. עד היום ליווינו יותר ממאה משפחות! יש משפחות שסייענו להם במשך שנים, ליווינו את הילדים בימי הולדת, לבית הספר, לצבא, ללימודים... חלק מהמשפחות התחלפו ובאו חדשות. הקשר
  העיקרי הוא עם האימהות והילדים. יש היענות גדולה מהרבה חברים בקיבוץ, ומדורות של חניכים שלי - שתמיד נענים לבקשתי להתגייס ולסייע במה שמבקשת.

  שגרת התנדבות: כל יום שישי בצהריים (כמעט...), מזה 15 שנה.

  קטע מתוך ההמלצה שכתבו חברים של דליה ואדי בגזית: לפני כ-15 שנים התחילה דליה ברק, במפעל אנושי יוצא דופן: מצוקתם של עולים חדשים ולא-חדשים שהגיעו מאתיופיה ומארצות אחרות, וחיים בגבעת המורה ובעפולה עילית נגעה אל ליבה, ומאז - כל יום שישי, בחורף ובקיץ, בקור ובחום, כמעט ללא יוצא מן הכלל, היא מעמיסה על אחד מרכבי הקיבוץ מנות מזון שהיא מצליחה לגייס מחדר האוכל ומהכל-בו הקיבוצי, ונוסעת לגבעת המורה ולעפולה עילית, כשהיא מביאה אור ושמחה לעשרות המשפחות אסירות התודה. קשרים שיצרה במשך הזמן עם המשפחות האלה - גורמים לכך שהיא משמשת כתובת ואוזן קשבת למצוקות ולצרכים שונים. היא משתדלת לחבר קצוות, לקשר ולסייע, ככל שרק ניתן, בצורה מעוררת הערצה.

  כדי לממן את המזון, מגייסת דליה בשקידה וללא ליאות, פעם אחר פעם, כספים דרך תרומות של חברי הקיבוץ ודרך תרומות ממפעלי הקיבוץ ומענפיו השונים. אי אפשר שלא להיענות לפניותיה, בידיעה שמעשיה קודש לעזרה לנזקקים ברמה אנושית יוצאת דופן. אדי מלווה את מפעלה של דליה כשותף מלא כבר מתחילת הדרך!
  מעשיהם של דליה ואדי יכולים לשמש דוגמא ומופת לכל אדם באשר הוא אדם, ולכל אחד מתושבי עמק יזרעאל!

  מסר לתושבי העמק: אחד יכול לקחת על עצמו משימה, גם אם היא קטנה! ולהרגיש שהוא תורם במשהו לסביבה שלו, שיכול להשפיע על החברה שסביבו!

  עבור לתוכן העמוד