הורים ערים - אחוזת ברק סייור כיף - למתנדבי העמק מתנדבי יפתח מתמסרים לקהילה נוער שדה יעקב
  מחלקת מתנדבים
  דלג על מחלקת מתנדבים

  מחלקת מתנדבים

  מנהלת: ענת ירון

  טלפון: 04-6520702

  פקס: 04-6520068

  צור קשר מחלקת מתנדבים: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  שרה כהן ותלמה ברנר

  1/06/2014 עודכן בתאריך

  שם: שרה כהן ותלמה ברנר

  גיל: פנסיונריות מגורים: שרה - מרחביה מושב, תלמה - עפולה

  מתנדבות ב: ביה"ס היסודי 'אופקים' במרחביה

  כמה זמן: שרה - 5 שנים. תלמה - 10 שנים

  למה שם? שרה כהן היא מורה בפנסיה, שמאד אוהבת את מקצוע ההוראה, וההזדמנות להמשיך בכך גם בהתנדבות שימחה אותה מאד! שרה הגיעה לביה"ס במסגרת הפרויקט "סבתות מתנדבות" אף כי נכדיה אינם לומדים בביה"ס. תלמה ברנר - מורה ויועצת בפנסיה, תושבת עפולה, מתנדבת בבית הספר 'אופקים' כבר מעל 10 שנים. נכדיה, תושבי מזרע, לומדים בביה"ס אך תלמה עוזרת לתלמידים אחרים. תלמה הינה "עסקת חבילה" סבתא ומורה באותו זמן. שנה אחרי שנה, היא מאמצת אל ליבה ילדים שזקוקים לעזרה לימודית, וגם כאלה שצריכים אותה כסבתא.

  שגרת ההתנדבות שרה מגיעה לביה"ס יומיים בשבוע ועובדת עם כיתות ו'. המחנכות רואות בה שותפה מלאה לעשייה החינוכית ובזכות כישוריה ורוח ההתנדבות שלה, תלמדים רבים נהנים ונתרמים מנוכחותה. שרה מלמדת בקבוצות למידה קטנות, ומתווכת את הלמידה בשיעורי חשבון, היסטוריה, מדעים, גיאוגרפיה ואנגלית. יום בשבוע היא מגיעה לביה"ס ומצטרפת לכיתות קבועות לעזרה. היא יושבת עם תלמידים, מלמדת, משחקת ומעניקה המון חום ואהבה. לתלמיד מסוים, היא דאגה במשך כל שש שנותיו בביה"ס, לציוד בסיסי בקלמר ולפעמים לכריך. למשפחה אחרת היא הייתה מגיעה כמה פעמים בשבוע לעזור בהתארגנות הבוקר כדי שהילדים יגיעו בזמן לביה"ס. במידה וביום הקבוע שלה יש יום חופש, תלמה תמיד תגיע ביום אחר. אם נאלצת מסיבות כאלו או אחרות להחסיר ימים, היא תמיד תשלים אותם מתוך ידיעה שתלמידיה מחכים לה.

  המלצת אחראי על המתנדב: "שרה היא נכס עבור ביה"ס ועבודתה במשך יומיים בשבוע היא עזרה עצומה. היא נענית לכל עזרה במשימה לימודית ולכל אתגר לימודי, אותו מציעה המורה. ישנם תלמידים שבאופן קבוע מבקשים לעבוד צמוד ובתיווכה של שרה. כאשר שרה מגיעה לכיתה, היא מתפקדת כמורה עמיתה לכל דבר, "מקבלת" קבוצת תלמידים ועובדת איתם על חומרים לפי בקשת המורה. שרה התמקצעה בחשבון ובתחום זה היא לעיתים עובדת עם קבוצת ילדים משתי כיתות ו' על מנת לקדמם בנושא, שמובן לאותם ילדים רק בחלקו. כשיש פעילויות מיוחדות בבית הספר, כמו הנושא המשותף, שרה גמישה עם ימיה בבית הספר כדי שנוכל ליהנות מהשתתפותה בפעילויות המיוחדות. לכל חברי הצוות נעים לעבוד בחברתה וכולנו מודעים לה מאד על תרומתה המשמעותית." "תלמה, או כפי שאנו קוראים לה, "סבתא תלמה", היא מתנה לביה"ס, למורותיו ולתלמידיו! היא מוכנה לבצע כל מטלה שמבקשים ממנה, בעלת יוזמה ומאירת פנים. יש לה יכולת התקשורת טובה עם הילדים, שיוצרת ומאפשרת שיתוף פעולה מלא של הילדים, בעבודה הדידקטית או בכל פעילות אחרת. העבודה של תלמה תורמת ומקדמת את הילדים שזקוקים לעזרה. לאור המקצועיות והניסיון רב השנים, תרומתה של תלמה גדולה מאד הן לילדים והן למורות. אנחנו מוקירים ומעריכים את עבודתה ומאחלים לה עוד המון שנים של עבודה אתנו!"

  מסר לתושבי העמק: גם בגימלאות - להמשיך לעשות מה שאוהבים לעשות!!!

  עבור לתוכן העמוד