מסכמים תקופה - ימי קורונה

עם חזרת התלמידים לשגרת לימודים, מתחילים לסכם את הפעילות שהתקיימה במהלך התקופה האחרונה


18/05/2020 עודכן בתאריך

העבודה הנמרצת במועצה לא פסקה לרגע, במהלך כל תקופות הקורונה. עתה, עם החזרה המדורגת של התלמידים לשגרת הלימודים, החיים שבים, אט אט, למסלולם וזה גם הזמן להתחיל ולסכם את התקופה שעברה. במהלך כל תקופת הקורונה עבדו אגפי המועצה ומחלקותיה באופן רציף, בשיתוף פעולה עם היישובים, למען התושבים, באפיקים רבים:
 

התקיימה פעילות שוטפת, בשיתוף היישובים:

פעילות מקוונת לילדים ובני נוער- שפע פעילויות בהובלת רכזי הנוער ביישובים והשקת ערוץ נוער 1 לייב עם רצועות שידור של האמנים המובילים בארץ.

חלוקת שי עד לבתי ילדי הגנים, בכל יישובי המועצה. בנוסף, הוכנו חוברות פעילות מקוונת לילדי הגנים ובית הספר היסודיים.

לוח פעילות מקוונת עלה בכל שבוע, עם מגוון אפשרויות לכלל התושבים; הרצאות להורים, לצעירים, לבעלי עסקים, לתיירנים, לוותיקים, לנוער ועוד.

מידי יום, הופצו עדכונים לתושבים במגוון ערוצים ובאמצעות היישובים, מוקד המועצה הפעיל חדר מצב בכל שעות היממה ובמהלך כל השבוע.

דגש מיוחד הושם על חיזוק הכלכלה והתיירות המקומית ועל תמיכה בעסקים, תיירנים ובחקלאי העמק שמבצעים שליחויות.

הוקמו שתי שמרטפויות לילדי העובדים מערכת הבריאות, שספקו מענה להורים, עובדים חיוניים.

התקיים קשר ישיר ורציף עם היישובים באמצעות מלווים מהמועצה למנהלי היישובים ולצוותי הצח"י (צוות חירום וחוסן יישובי) במגוון נושאים שעלו על הפרק, במהלך התקופה.

ניתן סיוע ליישובים ברכישת ציוד מרוכזת (כפפות, מסיכות, אלכוג'ל, פריטים לחגים ועוד).

 

פעילויות הרווחה, השירות פסיכולוגי והשירות לוותיקים התקיימו באופן שוטף, במהלך כל התקופה:

קו חם, קבוצות וואטסאפ ופייסבוק נפתחו למתן תמיכה מקצועית וסיוע על ידי פסיכולוגים מהשירות הפסיכולוגי חינוכי.

ניתן מענה רציף למשפחות מיוחדות במגוון ערוצים; מפגשים בזום, שי לכל ילד וילדה, רכב של המועצה עבר בית, בית, לשמח את הילדים ולהשמיע להם שירים שבחרו ועוד.

נפתח קו חם על ידי אגף קהילה ורווחה, למתן מענה ותמיכה בתושבים.

התקיים ליווי אישי ויומיומי לוותיקים באמצעות אגף קהילה ורווחה, מלגאי המועצה ועמותת ותיקי העמק; חלוקת מזון, שיחות טלפון אישיות, קבוצות תמיכה, מענה באמצעות ZOOM, בדיקת צרכים והפגת הבדידות.

ניתן חיזוק וסיוע למאות המתנדבים מיישובי העמק, שהתנדבו לסייע בצרכים השונים שעלו כל העת.

 

אירועים וטקסים נאלצו לעבור התאמות לרוח התקופה:
ביום הזיכרון לשואה ולגבורה שורדי השואה בני העמק קיבלו עציץ ומכתב אישי מראש המועצה, שחולק באמצעות מתנדבים ביישובים.
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה צויין בהנחת עציצים על קברי הנופלים בני העמק, נשלח מכתב אישי מראש המועצה למשפחות השכולות ובערב יום הזיכרון שודר באתר המועצה טקס מקוון לתושבי העמק.
יום העצמאות ה-72 למדינה צוין במטס חגיגי מעל יישובי העמק, היישובים התקשטו בשילוט חגיגי עם ברכת המועצה ליום העצמאות והתקיימה תחרות צילומים מקוונת לתושבי העמק.

 

אייל בצר, ראש המועצה סיכם: "הצלחנו להתאים את פעילותנו במהירות לרוח התקופה, לייצר בזמן קצר מערך פעילויות מקוון ויצירתי ולתת מענים לכל שכבות האוכלוסייה בעמק. הוכחנו שהמועצה יודעת להתמודד עם כל תרחיש - בשגרה ובחירום".

 

 

עבור לתוכן העמוד