המועצה תומכת ביישובים בפעילות הפגתית לתלמידי כיתות ד'-י'

מתן תמיכה לפעילות ביישובי העמק תוך העדפת מפעילים מקומיים18/05/2020 עודכן בתאריך

לאחר תקופה ממושכת, בה תלמידי כיתות ד' - י' היו בבתים ועסקו בלמידה מרחוק על ידי צוותי בתי הספר, החליטה המועצה האזורית עמק יזרעאל לספק תמיכה לפעילות הפגתית ביישובים, לילדים בשכבות הגיל הללו.

 

המועצה פנתה ליישובים בהצעה להתארגן בתכניות יישוביות, המציעות מערך מפגשים חברתיים מודרך, הכולל תכנים הדרכתיים, לימודיים וחינוכיים, לילדים בשכבות ד'- ו' ולבני נוער בשכבות ז'-ט'. כל זאת, תוך שמירה על כללי ההיגיינה הנדרשים.

 

לשם כך, המועצה הקימה מנהלת שתייעץ, תסייע ותשתף ידע בין היישובים, לכל קבוצת ישובים מונה מלווה והפעילות תוקצבה בכפוף להצגת תכנית שבועית.

 

הדגש בפעילות הנו חברתי או לימודי, עם עדיפות לתכנים ומקומות המתחברים לסיפור היישובי וסביבתו. המועצה מדגישה כי יש להיעזר במפעילים מקומיים לצורך קיום הפעילות וזאת, על מנת לחזק ולקדם את הכלכלה המקומית.

 

כל הפעילויות יתקיימו עד סוף מאי, על פי כללי הזהירות הנדרשים :הצהרת בריאות חתומה ומדידת חום. פעילות במרחב פתוח, בקבוצות קטנות וקבועות, תוך עטיית מסכות ושמירה על מרחק שני מטרים בין המשתתפים.

 

אייל בצר ראש המועצה, אמר: "אנו רואים בצעד זה הזדמנות לקהילות להתגבש בכוחות מקומיים למען פעילות חינוכית איכותית, המחזקת הן את קבוצות הילדים ובני הנוער והן את הקהילה והמפעילים המקומיים".

 

 

 

עבור לתוכן העמוד