לא מרימים ידיים. נשים לזה סוף!

ציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כנגד נשים, באמצעות מיצג ויזואלי של אמן הגפיטי, בנצי ברופמן

27/11/2019 עודכן בתאריך

ב- 25.11.19 מציינים ברחבי הארץ ובעולם את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כנגד נשים.

 

הנתונים מזעזעים והמספרים מדברים בעד עצמם; בשלוש שנים האחרונות נרצחו 48 נשים, מתוכן 12 נשים נרצחו השנה! רק בחודש האחרון, נרצחו שלוש נשים בידי בני זוגן: אסתי אהרונוביץ, מריה טל ומיכל סלה.

החשיבות של העלאת המודעות לתופעה ושל המאבק באלימות נגד נשים, עולה ביתר שאת משנה לשנה, נוכח הנתונים הקשים.

 

במועצה האזורית עמק יזרעאל בחרו לציין יום זה באמצעות מיצג ויזואלי עוצמתי, שהוצב בכניסה לבית המועצה. המיצג תוכנן ובוצע על ידי אמן הגרפיטי, בנצי ברופמן, תחת הכותרת- לא מרימים ידיים, נשים סוף לאלימות!

 

אייל בצר, ראש המועצה נשא דברים בפני עובדי המועצה, לצד המיצג: "אלימות נגד נשים היא תופעה שיש להוקיע מתוך החברה, לטפל בה מהשורש ולהכחיד אותה. לא ייתכן שבשנת 2019 נשים תחיינה בפחד וילדים יהיו חשופים לאלימות בביתם, המרחב שאמור להיות המוגן ביותר עבורם. אנו כמועצה, רוצים שכל הנשים באשר הן, יחזרו לבית חם בו הן מרגישות בטוחות."

 

דליה אייל, סגנית ומ"מ ראש המועצה והממונה למניעת הטרדות מיניות ברשות הוסיפה: "על כולנו, גברים ונשים כאחד, מוטלת החובה להירתם ולהתגייס למאבק באלימות נגד נשים, כי זה צו השעה! לא מדובר בתופעה המתרחשת בשולי החברה. על כן, אנו קוראים לכם מכאן, לגלות ערנות יתרה ולהביא, כל אחד ואחת במעגל הקרוב לכם, לסובלנות, להקשבה ולמעורבות בקהילה, כדי לנסות ולמנוע גילויי אלימות, ויותר מזה, את הרצח הבא".

 

במועצה פועל המרכז למניעת אלימות במשפחה באגף קהילה ורווחה, תוך שמירה על חיסיון מוחלט. לייעוץ ומתן מענה ניתן לפנות לטלפון:04-6520066/7.

עבור לתוכן העמוד