מצטיידים מחדש!

הושקה מחדש מועדונית 'שקד' בהושעיה לילדים עם צרכים מיוחדים

31/07/2019 עודכן בתאריך

ביישוב הושעיה פועלת מועדונית 'שקד', לילדים עם צרכים מיוחדים המתוקצבת ע"י משרד הרווחה ופועלת בסיוע אגף קהילה ורווחה של המועצה.

 

השבוע התקיים אירוע חנוכת הצטיידות מחודשת למקום, במעמד מ"מ ראש המועצה וסגניתו, דליה אייל. האירוע סיכם תהליך של רכישת ציוד חשוב, במימון הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי ובסיוע המועצה.

 

הפעילות במועדונית מתקיימת ארבעה ימים בשבוע, ונותנת מענה מלא לילדים, המגיעים אליה ישירות מבית הספר, עד אשר הוריהם מגיעים לאסוף אותם לביתם, בסיום הפעילות. היא כוללת שלל אירועים החל מפעילויות לקראת חגים, חוגי ציור, סיפור ועד פעילות מיוחדת בשיתוף יחידה של פיקוד העורף, שאימצו את המועדונית ומתנדבים בה.

 

תושבי הושעיה מתנדבים רבות במועדונית ומשמשים כוח מניע ומשמעותי, התורם רבות לפעילות המתקיימת לאורך כל השנה. מתקיימת פעילות מיוחדת של חגיגות ימי הולדת, בשיתוף משפחות היישוב, אשר מגיעות לחגוג לילדם הפרטי יחד עם חניכי המועדונית.

בני הנוער מפנים מזמנם, באופן קבוע, מגיעים למועדונית בכל ימי הפעילות ומהווים עוגן וחברי אמת לחניכים. פעילות נוספת, שמשפחות היישוב מקיימות הוא פרויקט "עיגולים של שמחה"– אחת לחודש, מגיעה משפחה מהיישוב ומעבירה פעילות לחניכי המועדונית.

 

את המועדונית מרכזת אורלי יוספזון, שהודתה במעמד האירוע לכל מי שלקח חלק בתהליך האבזור המחודש וציינה כי אין בלבה ספק שהם ישתמשו בו, בהנאה רבה.

 

מ"מ ראש המועצה וסגניתו, דליה אייל, שנשאה דברים בפתח האירוע, רצתה לקחת רגע להודות להורים ולילדים: "תודה להורים, שמתמידים ומביאים לכאן את הילדים, והכי חשוב- תודה לכל הילדים, על שאתם מגיעים לכאן ומאירים את המקום בנוכחותכם."

 

שמואל ויינגלס, מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים אמר: "מדברים הרבה על שילוב, אבל מי שרוצה לראות שילוב אמיתי בעיניו, כדאי שיגיע למועדונית הזאת!"

עבור לתוכן העמוד