עין דור ועדי בתנופה קדימה!

בשבוע שעבר נחנך מועדון ותיקים חדש ביישוב עדי ומתחם חוגים וחדר כושר נפתח בעין דור

22/07/2019 עודכן בתאריך

ימים חגיגיים במיוחד התקיימו בשבוע בעבר ביישובים עדי ועין דור;

 

בקיבוץ עין דור, נערכה פתיחה מרגשת של מתחם חוגים וחדר כושר שהוקמו בסיוע המועצה. קיבוץ עין דור, הוא הגדול ביותר בעמק ויש בו כ-400 ילדים. על כן, עלה צורך במקום שיאפשר פעילויות העשרה ופנאי. שיפוץ מבנה רעוע בקיבוץ, הפך לפנינה, מתחם חדר כושר וחוגים, שיוכל לספק מענה לצרכי הקיבוץ המשתנים, עם מספר ילדים הולך וגדל.

 

מתחם הפנאי והחוגים שהוקם בעל מאפיינים שיתופיים ואופי קהילתי, מקום לקיום חוגים כשעלויות השכרת המקום וההשתתפות הן סמליות. המטרה היא לקיים מגוון רחב של חוגים בהתאם לצרכים העולים מהשטח. כבר מתקיים במקום חוג ריקוד קהילתי שמעבירות תלמידות כיתה ז' לתלמידות כיתה ד' בנושא היפ הופ בתשלום סמלי.


לצד מתחם החוגים, נבנה גם חדר כושר מרשים ויפה. המנוי נרכש בעלות סמלית כחלק מאווירת הקהילתיות בקיבוץ ויש בו כבר כ- 100 מנויים עד כה!

ביישוב עדי, חנכו באירוע חגיגי את מועדון הוותיקים שקם לרווחת ותיקי היישוב. הפעילות שתתקיים בו מותאמת לצרכי ותיקי היישוב ונותנת מענה לצרכי הקהילה. זהו המועדון היחיד בכל המועצה הפתוח לכל יישובי הסביבה.
במועדון יוצעו שלל פעילויות: החל מחוגים מגוונים, סדנאות, הרצאות טיולים וכלה במפגשים חברתיים.


בימים אלה, מקדמת המועצה מהלך לחיזוק נוסף של אוכלוסיית הוותיקים ביישובים, על ידי הקמת צוות מועצתי המורכב מנציגי היישובים כדי להפוך את הקהילות ל"רב דוריות", הנותנות מענה מאוזן לכל הגילאים ולוותיקים בפרט, בתמיכת אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי העמק.

היישוב עדי פורץ דרך בהיבט הזה ומקיים פעילות רבה למען ותיקיו, מייסדי היישוב.

 

אייל בצר, ראש המועצה, אמר בפתיחת האירועים החגיגיים: "תודה לכל העושים במלאכה ולשותפים לתהליך ביישובים. מרחיב את הלב לראות את היישובים צומחים ולצד זאת מתאימים את עצמם לצרכי הקהילה המשתנים, מהדור הצעיר ועד דור הוותיקים, שומרים על מנהגיהם, אופיים וחוזק קהילתם."

עבור לתוכן העמוד