"כלבלב, הו בי די בם בם" נכנס אל גינת הכלבים!

ברמת דוד הושקה גינת הכלבים הראשונה בעמק יזרעאל

26/06/2019 עודכן בתאריך

השבוע נחנכה לראשונה בעמק יזרעאל גינת כלבים, בקיבוץ רמת דוד.

מימוש התוכנית להקמת גינת הכלבים, החל בדצמבר 2017 כאשר לנופר אדלשטיין, יוזמת הפרויקט, עלה רעיון שיענה על הצורך של כלבי המחמד לפרוק אנרגיה ולהיות משוחררים ועם זאת, ששחרורם ברחבי הקיבוץ, לא יהווה מטרד לתושבים אחרים. יחד עם תמיר, בעלה, החליטו לנסות לקדם פתרון שיתאים לכלל החברים והתושבים, הן לבעלי הכלבים והן למשפחות ללא כלבים.

כך קמה התוכנית להקים גינת הכלבים, שבה יוכלו הכלבים להסתובב באופן חופשי, לשם משחק ולפרוק אנרגיה, ללא הפרעה לסביבה.

נופר ותמיר פנו אל שי בן דוד, רכזת איכות הסביבה ברמת דוד ובדקו אם צורך זה עלה בקרב במשפחות נוספות ואם יש ביקוש לפתרון שכזה ומנגד, תהו כיצד פרויקט כזה ייתפס אצל משפחות שאינן מגדלות כלבים.

 

משהתברר כי קיים ביקוש ורצון, הוקם צוות שעבד בשיתוף עם אגף איכות הסביבה במועצה. תקופה ארוכה הם חיפשו אחר מקום אידאלי, שיתאים לכולם ויאושר על ידי הנהלת הקיבוץ והמועצה.

היזמים ערכו בדיקה מקיפה בנושא, ביקרו בגינות כלבים קיימות, ליקטו הצעות מחיר ועבדו תחת הנחיותיה של ד"ר גלית וונדר, וטרינרית המועצה ולפי הנחיות משרד החקלאות לגבי גיזום, פיזור אדמה, גידור ושילוט.

 

בפתיחה החגיגית שהתקיימה בסוף השבוע שעבר, במעמד ראש המועצה, אייל בצר, הודה בצר על הרעיון לנופר אדלשטיין, תושבת הקיבוץ, לשי בן דוד, רכזת ועדת איכות הסביבה ברמת דוד ולקיבוץ על שיתוף הפעולה. לאסי אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה ולדר' גלית וונדר, וטרינרית המועצה, שהרימו את הכפפה וחברו יחד ליישום יוזמה מבורכת זו.

 

ראש המועצה ברך את המשתתפים ואמר: "הגינה תשמש את חברינו על ארבע לרוץ, לפרוק אנרגיה ולשחק באופן חופשי מבלי להוות מטרד ברחבי הקיבוץ. יחד נמשיך לדאוג לסביבה שלנו, לקהילת העמק שלנו ולכם – ההולכים על שתיים ועל ארבע!"

 

בהמשך, צפויים להתווסף לשטח הגינה גם מתקני משחקים לכלבים.

עבור לתוכן העמוד