"זה הוא הזמן, זה היום, זה הרגע - החופש קורא לי מכל הכבישים!"

בוגרים מבתי הספר התיכוניים 'עמקים תבור' ו'העמק המערבי' ציינו את סיום לימודיהם

17/06/2019 עודכן בתאריך

171 תלמידי מחזור כ' בבית הספר התיכון "עמקים תבור" במזרע ציינו את סיום לימודיהם במסיבה גדולה ורבת משתתפים, שנערכה בבית הספר שבקיבוץ מזרע, במעמד ראש המועצה האזורית, אייל בצר.

 

דודו גורן, מנהל בית הספר בירך את הבוגרים, הודה למחנכות ולרכזות השכבה וכן ליו"ר ועד ההורים, גיל אסולין, אשר סיים את תפקידו לאחר שנתיים. גורן ציין את הישגיהם הגבוהים של התלמידים וציין כי בני המחזור המוכשרים בלטו בעשייתם בכל תחום ותחום מבחינה לימודית, חברתית ובינאישית ובצד זאת, מדובר בשכבה ערכית ודעתנית, המתגייסת ללא שהות למשימות בית ספריות.

עוד הוסיף גורן וציין כי רבים מתלמידי השכבה יוצאים לשנת שירות והיתר מתגייסים לשרות משמעותי בצה"ל. הבוגרים העלו מופע שהפיקו בעצמם, תחת הכותרת: "הטיול השנתי האחרון", ניגנו, רקדו ושרו.

ראש המועצה האזורית אייל בצר, ברך את הבוגרים ואמר: "פרק חדש בחייכם מתחיל היום: אתם יוצאים מכאן לדרכים חדשות, כל אחד ומסלולו. יש מבינכם היוצאים לשנת שירות, למכינה קדם צבאית או לשירות משמעותי בצבא. רכשתם ידע והשכלה נרחבים  וגם, ואולי בעיקר, ערכים של אנשי העמק ותולדותיו. אתם ברוכי כישרונות ויכולות, ותצליחו בכל אשר תפנו".

 

154 בוגרי מחזור נ"ח בבית הספר 'העמק המערבי' בקיבוץ יפעת, חגגו אף הם את סיום לימודיהם בבית הספר במסיבה גדולה בהשתתפות רבים. אילנית ערן, מנהלת בית הספר, בירכה את הבוגרים וציינה כי מדובר במחזור יצירתי, בעל דעות מוצקות בנושאים מגוונים ומוכשרים מאוד. את המופע כולו הם הפיקו בעצמם; הם שכתבו את כל קטעי הקישור ואת המערכונים במסיבה.

 

אילנית ערן, בירכה את הבוגרים ואמרה: "נערים ונערות יקרים, אנו מתרגשים מהפרידה הקרובה כל כך, מול אי הבהירות האופפת אותנו בפוליטיקה, ביחסו של העולם אלינו וביחסינו אנו עם עצמנו, עומדים ערכים מוחלטים עליהם חונכתם: ערך קדושת האדם וזכויות האדם, הבאים לידי ביטוי במושג "הומניזם". אני מבקשת מכם, שתהיו המגֵנים באומץ ובביטחון על ערכים אלה בכל מקום שבו תהיו, ושתצליחו לאזן בין זכויותיו של האדם לחובותיו כאדם."

ערן הודתה לצוות המורים והמחנכים: "תודה למורים שהגיעו מידי ערב ונשארו עד השעות המאוחרות, כמובן בהתנדבות, תמכו, עודדו וחיבקו, וכן לוועד ההורים שליווה את העשייה הבית ספרית לאורך השנים, בראשותו של היו"ר אסי מנצור.

 

תלמידי המחזור יצאו בחודשים הקרובים לשנת שירות במגוון מסגרות ברחבי הארץ ויתגייסו לשירות בצה"ל.

עבור לתוכן העמוד