פעילות אשכול היישובים המזרחי יצאה לדרך!

כחלק מתוכנית המועצה להנגיש ולפתח את השירותים והמענים ליישובים בקצוות העמק

12/06/2019 עודכן בתאריך

פעילות האשכול שמה לה למטרה את הנגשת השירותים לתושבים בתחומים שונים, כגון: חברה, קהילה ורווחה, תרבות ועוד, תוך איגום משאבים חומריים ואנושיים ביישובים עצמם ובמועצה.

 

הקמת האשכול המזרחי נעשית בהובלת המועצה האזורית עמק יזרעאל ובשיתוף המועצות הסמוכות- המועצה האזורית גליל תחתון והמועצה המקומית כפר תבור.

אשכול זה מורכב מהיישובים: אחוזת ברק, דברת, עין דור וגזית ויעבוד בשיתוף פעולה עם המועצות השכנות כפר תבור וגליל תחתון ובשלב מאוחר יותר, ייבנו שיתופי פעולה עם רשויות ערביות סמוכות נוספות.

לשם כך, הוקמה ועדת היגוי ,המורכבת מתושבי האזור. גויסו שלושה מתנדבים בכל ישוב, שנבחרו לייצג את היישוב ולקדם פרויקטים בתחומים, בהם קיים פוטנציאל לשיתוף פעולה.

השבוע התקיימה ועדת ההיגוי הראשונה במעמד שלושת ראשי המועצות, אייל בצר, עודד הלפרין וניצן פלג, מנהלי הקהילות ויושבי ראש הוועדים. הישיבה התקיימה במועדון לחבר בעין דור.

 

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, פתח ואמר: "אני מברך על הכינוס הזה, הראשון מיני רבים, שמהווה את יריית הפתיחה לפעילות האשכול המזרחי. האשכול ייתן מענה לתושבי המועצה באזור, במגוון תחומים ויספק תחושת שייכות בקרב התושבים לצד פיתוח והזדמנויות חדשות."


עודד הלפרין וניצן פלג ברכו אף הם והביעו תמיכה בהמהלך שהמועצה מובילה.
"אני רואה בהקמת האשכול המזרחי הזדמנות לחיבור התושבים למקום מגוריהם, להידוק היחסים עם תושבי המועצות השכנות ולשגשוג המועצות בתחומים רבים" אמרה
ענבל מאירי, נציגת גזית ואחת מ-15 חברי ועדת ההיגוי שיובילו את האשכול המזרחי.


דליה אייל, סגנית ומ"מ ראש המועצה, הציגה את הרציונל והחזון שבהקמת אשכול ישובים. לדבריה, בימים אלו שוקדים על הקמת אשכול נוסף, באזור הצפוני.

 

יוני מרום, חבר קיבוץ דברת, שכיהן כמפקד מערך ההגנה האקטיבי (כיפת ברזל) וכיום מדריך ראשי במכללה לביטחון לאומי, הרצה בהתנדבות על הפוטנציאל והאתגר שבשיתוף פעולה.
בשיאו של המפגש, הציגה מיכל ניר ארבץ, מנהלת האשכול, את חברי ועדת ההיגוי ואמרה: "קיים רצון טוב ואמונה כי ניתן לעשות דברים רבים ומשמעותיים, במסגרת פעילות האשכול, הן ברמה המנהיגותית והן בשטח. עם רוח גבית כזו, כל שנותר הוא לצאת לדרך!"

עבור לתוכן העמוד