"פסיפס בגיל"

סיום פרויקט בין דורי משותף לוותיקי ה'סב יום' ולתלמידי כיתה ח' מויצ"ו נהלל
11/06/2019 עודכן בתאריך

במפגש חגיגי, שהתקיים ב'סב-יום' בשבוע שעבר, נחשפו היצירות המשותפות שיצרו תלמידי כיתה ח' מבית הספר ויצ"ו נהלל יחד עם וותיקי ה'סב יום'. המפגש החגיגי ציין את סיום הפרויקט הבין דורי המשותף - "פסיפס בגיל".

במהלך המפגש שיתפו התלמידים והמבוגרים בחוויה שעברו, את כלל מבקרי הסב יום ואת כל חברי שכבת ח' מבית הספר ויצ"ו נהלל.

 

חיבור בין-דורי שכזה, בו פער הגילים יכול להגיע לעיתים ל-70 שנה ויותר, הוא אתגר.

המחשבה שעמדה מאחורי פרויקט הפסיפס המשותף היא כי עבודת מלאכת הפסיפס היא מן העתיקות שבמלאכות הקישוט ועל כן יש בה מן הסמליות, כל האבנים שוות, לכל אבן צבע משלה... והכי חשוב- כל אחד יכול!

 

התלמידים ומבקרי הסב יום, עבדו יחד ויצרו ציורי קיר יפיפיים, לקישוט קירות הסב יום. המשמעות של חווית המפגש לוותיקים לדבריהם: "מקשיבים לי", "דבריי וסיפוריי מעניינים", "אני רלוונטי ונוכח", "יש לי מה לתת" "וזו חוויה מעצימה". עבור הנוער המשמעות היא "התקרבות לאחר" וכן אלמנט ההפתעה כי "מאחורי הקמטים ישנו לב מתרגש וסקרן עם הרבה ניסיון חיים".

 

את העבודה על יצירות הפסיפס הובילו, מיכל אפריאט ויעל קפלן, מדריכות המלאכה בסב יום.

 

ה'סב-יום' הוא מרכז יום לוותיקים, של המועצה האזורית עמק יזרעאל. מגיעים אליו וותיקים מכל רחבי העמק והרעיון המרכזי לקיומו הוא לאפשר לוותיקים ליהנות מפנאי משמעותי וממפגש חברתי מעשיר, דבר שתורם להארכת חיים ואף חשוב מכך, לאיכות חיים גבוהה.

 

תמי אידלשטיין, מנהלת תרבות ופנאי בעמותת וותיקי עמק יזרעאל, אמרה במהלך האירוע: "התכנסנו כאן היום לסיכום פרויקט "פסיפס בגיל", זהו מיזם חדש-ישן עבורנו. במשך 10 השנים האחרונות, מתקיימים מפגשים בין תלמידי כתות ח' מבית הספר ויצ"ו נהלל לבין מבקרי ה'סב יום' וזוהי כבר מסורת. השנה החלטנו ליצור מפגשים בעלי תוכן שונה, מול כיתה אחת, כדי ליצור תהליך עם משמעות רבה יותר. האתגר הגדול שלנו בפרויקטים רב דוריים כמו הפרויקט הזה, הוא לייצר את הפלטפורמה שתייצר עניין הן בקרב הוותיקים והן בקרב הנוער, כל השאר קורה לבד."

עבור לתוכן העמוד