"והדרת פני זקן" - תלמידי בית הספר 'קישון' נותנים באהבה

תלמידי שנת המצווה בבית הספר 'קישון' מבקרים את הדיירים הוותיקים מבית עיינות
27/05/2019 עודכן בתאריך

תלמידי כיתות ז' ונאוה שפירא, סייעת בבית הספר, מגיעים מדי שבוע ל"בית עיינות", הבית לגיל השלישי בקיבוץ רמת דוד, השוכן במרחק הליכה מביה"ס. זו מסורת ארוכת שנים בבית ספר קישון, שנעשית באהבה גדולה.

 

בקרב תלמידי כיתה ז', המציינים את שנת המצווה, ערך הנתינה הינו אחד הערכים המשמעותיים אותם בית הספר רוצה להטמיע. כך התלמידים מגיעים מדי שבוע עם נאוה, שהיא גם אחראית חדר בעלי החיים בבית הספר, מצוידים בבעלי חיים שונים לפעילות של היכרות, מגע, משחק וליטוף.

יחד, התלמידים ודיירי בית עיינות משוחחים, משחקים משחקי קופסא ובעיקר נהנים זה מנוכחות זה.

 

מנהלת בית ספר קישון, עירית גולן רביב מספרת: "תרבות ואקלים בית ספרי מוכרים היום כגורמים משמעותיים בהסבר האפקטיביות של בית הספר ויכולתו להשיג את מטרותיו, אחת המטרות הינה להטמיע ערכים המשמשים נר לרגלינו בחברה הישראלית של נתינה, עזרה לזולת ואמפטיה לאחר בקרב תלמידנו. אנו מתרגשים כל שבוע מחדש עם דיירי בית עיינות ולא מוותרים על המפגשים השבועיים".

 

גם התלמידים לא מוותרים על המפגשים הללו, הם מצפים ומתרגשים מאוד מהביקור השבועי. "בהתחלה חשבתי שיהיה לי עצוב בבית עיינות" מעידה נועם, תלמידת השכבה, "אבל גיליתי שזה בכלל לא עצוב, אלא כיף ומשמח!" זהר, תלמידה נוספת, מספרת כי לאחר ששני הסבים שלה נפטרו, זוהי ההזדמנות היחידה שלה להיפגש עם בני גיל הזהב, לדבר איתם ולהקשיב להם.

 

בית הספר 'קישון' הינו בית ספר מיוחד לחינוך, בו לומדים 185 תלמידים בעלי לקויות למידה מכיתות ג'-ט'.

צוות בית הספר מתמחה בהקניית מיומנויות למידה, מטפח ומטמיע ערכים המשמשים נר לרגליו, בעבודה החינוכית.

הנתינה לאחר, התרומה, גילויי החיבה, הסבלנות והאמפתיה הינם דרך ארץ בבית הספר. כל שכבה באופן ספירלי מעמיקה ערכים ותורמת לקהילה באופן שונה.

 

"והדרת פני זקן" אינה סיסמא עבור תלמידי בית הספר, אלא הלכה למעשה!

 

עבור לתוכן העמוד