האזרחים החדשים

20/05/2019 עודכן בתאריך

השבוע התקיים טקס חלוקת תעודות זהות לתלמידי שכבת י' בבית הספר 'העמק המערבי' ביפעת.
קבלת תעודת זהות היא יום חשוב ומשמעותי בהתבגרות הנערים והנערות– במעבר בין האישי ללאומי, כאזרחים צעירים מן המניין העושים צעדים ראשונים ועצמאיים מול המדינה, חובותיה וזכויותיה-
יש לכך משמעות גדולה המגיעה עם אחריות, חובות וזכויות. תעודה זו מסמלת הלכה למעשה את כניסתם לחיים האזרחים הדמוקרטיים במדינת ישראל.

 

באירוע השתתפו 160 תלמידי השכבה, בנוכחות ההורים, המורים, מנהלת בית הספר- אילנית ערן, ראש המועצה- אייל בצר, סגנית ראש המועצה- דליה אייל וח"כ תמר זנדברג- נציגת כנסת ישראל.
חולקו תעודות זהות מיוחדות שהופקו והוכנו על ידי צוות בית הספר בשיתוף עם ההורים והערב נחתם בסרטון מרגש שהוכן על ידי התלמידים עצמם. מיקום האירוע, בגן הלאומי ציפורי, סיפק לו נופך חגיגי והיסטורי. היה זה מעמד
מיוחד ומרגש שמעצים את עצם קבלת תעודות הזהות.
ברוכים
הבאים, אזרחים חדשים, אנחנו מאחלים לכם אזרחות למופת!

 

אייל בצר: "אתם נמצאים בציפורי ההיסטורית, בה פעלו יהודה הנשיא והסנהדרין, ששימשו כהנהגה מדינית לעם היהודי, בתקופה בה היו תחת שלטון זר. הם היו ניצני הדמוקרטיה, והיום אתם עומדים כאן, במקום היסטורי זה והופכים לאזרחים מן המניין. כל אדם נולד עם זכויות טבעיות באשר הוא אדם, היום אתם מקבלים את תעודות הזהות שלכם, אתה מגיעות זכויות וגם חובות. שאו אותה בגאווה היא מחברת אתכם אל ערכיה הטובים של הארץ הזו ושל העמק שלנו."

 

אילנית ערן, מנהלת בית הספר: "הטקס שאנחנו מקיימים כאן בציפורי נועד לבירור שאלה מהותית זאת, שאלת הזהות האישית, כחלק מצמיחתכם בבית הספר "העמק המערבי".

תמר זנדברג: ״להיות אזרח, זה להיות שווה. זה להיות ספקן. ביקורתי. זה להיות פוליטי. תשאלו שאלות, תבקרו, תפגינו, תנקטו עמדה. דעו שגם אי נקיטת עמדה היא עמדה. אבל גם אם לא תעשו שום דבר מהדברים האלה, עדיין מוקנות לכם ולכן זכויות שלא מותנות בשום דבר. תהיו טובים, תעשו טוב. בהצלחה."

עבור לתוכן העמוד