היוגב - משמרים 70 שנות הסטוריה!

במושב היוגב חוגגים 70 שנים, בהוצאת ספר חגיגי
13/05/2019 עודכן בתאריך

במפגש חגיגי נמסר לראש המועצה, אייל בצר, ספר היישוב לרגל חגיגות ה-70 לעלייתם לקרקע של מייסדי מושב היוגב. בספר מופיעים סיפורי המייסדים, הבנים והנכדים הממשיכים והוא הוכן בהתנדבות על ידי התושבים, כפרויקט קהילתי לשימור ההיסטוריה וסיפורי היישוב.

 

היוזמה להוצאת הספר נולדה במפגש, במועדון הוותיקים של המושב. טובה זמל, חברת המושב המפעילה את מועדון הוותיקים קיבלה פנייה מעמותת ותיקי העמק, בשאלה: האם יש במושב חברים מדור המייסדים המעוניינים לקחת חלק בפרויקט "מאחרי כל אדם יש סיפור הראוי להיכתב ולעבור הלאה לדורות הבאים".
טובה הפנתה את השאלה לבאי המועדון וכל הנוכחים הרימו ידיים בהתלהבות.

 

ביולי 2015 הוקמה ועדה של מתנדבים שלקחה על עצמה לקדם את הפרויקט.
צביה יפה-גוטמן מונתה על ידי הוועדה להוביל את הפרויקט, שנמשך כשלוש וחצי שנים.

 

עורך ד"ר יזהר בן-נחום, כתב וסיפר את סיפורו של המושב מיום הקמתו ועד היום- על ימי העצב והשמחה במהלך השנים, הקשיים, האכזבות והתקוות שליוו את המייסדים. רבים מחברי המושב המייצגים נאמנה את ארבעת הדורות. רואיינו- החל מדור המייסדים, דור הבנים שנולדו וגדלו בימי ראשית המושב ובני הדור השלישי, שהיום נושאים בתפקידים ביישוב וממשיכים את תנופת הבניה והיצירה של המושב בעידן החדש.

בנוסף לראיונות, נאספו חומרים רבים מארכיון המושב, מארכיוני המדינה השונים ומאלבומי חברי המושב שהעשירו והמחישו את הכתוב, כמו שנאמר: "תמונה אחת שווה אלף מילה".

 

הספר הינו פרי עבודתה של אותה חבורת מתנדבים, בתמיכת תוכנית 'משלבים כוחות' של המועצה, לעידוד יזמות ביישובים.

 

גאים ונרגשים, מסרו נציגי היישוב עותק ראשון מהספר לראש המועצה, אייל בצר, אשר אמר כי "סיפורו של מושב היוגב הוא סיפור ההתיישבות של העמק כולו. אני גאה במתנדבים על היוזמה שבכתיבת הספר, על עבודת איסוף החומרים וכתיבתו. מדובר בעבודת שימור היסטורית שתישאר אתנו לעד."

 

עבור לתוכן העמוד