מובילים במחזור!

16/04/2019 עודכן בתאריך

עמק יזרעאל נמצאת במקום השני בארץ במיחזור אריזות, על פי מדד הערים הממחזרות בישראל שפרסם תאגיד מחזור האריזות תמיר.

 

הפחים הכתומים לאריזות פרוסים ברחובות כל ישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל, ליד בתי התושבים, מתוך מחשבה שכשקל למחזר – ממחזרים יותר! התוצאות בשטח מראות שההשקעה של המועצה בנושא השתלמה: המועצה האזורית עמק יזרעאל נמצאה במקום השני בקטגוריית המועצות האזוריות (וגם בדירוג הארצי הכללי), עם משקל מחזור אריזות ממוצע של 1.04 ק"ג למשק בית בשבוע! זאת לפי מדד הערים והרשויות הממחזרות בישראל שפרסם לראשונה תאגיד תמיר.

 

לצד הנגשת תשתיות המיחזור, המועצה השקיעה עד כה סכום של כמיליון וחצי ש"ח בהסברה ובפעילויות בישובים ובמוסדות החינוך. מדריכי הפרדת פסולת של המועצה עוברים ערב ערב בבתי התושבים מסבירים ועונים על שאלות. פעילויות בנושא מיחזור ותרבות הצריכה נערכות בכל ישובי העמק באופן שוטף. לדוגמא, לאחרונה נשות בית לחם הגלילית נסעו לסיור לימודי בחיריה לקראת פסח, ובישוב התקיימה הרצאת רבת משתתפים של רוהאן פלאות על תרבות הצריכה. ישובים רבים אחרים נהנו מהפנינג פעילויות לכל המשפחה של "משחק חוזר לסביבה עוזר", כולו על טהרת המשחקים מחומרים ממוחזרים.

 

כמו כן, היחידה הסביבתית במועצה ביצעה סקר שהעלה כי הגורם המפריע ביותר לתושבים למיחזור הוא "ריבוי הפחים במטבח". בעקבות זאת היא הביאה מעצבת פנים לכמה ישובים, שביקרה בבתי תושבים ועזרה להם לארגן את פינת המיחזור הביתית בצורה המיטבית עבורם.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "אני גאה בתושבינו הממחזרים! יחד נמשיך למנוע נזק לסביבה ונחסוך עלויות הטמנה יקרות. אני משוכנע שרמת המחזור בעמק תמשיך להיות מהגבוהות בישראל".

 

*מתוך ישראל היום, 2.4.19

עבור לתוכן העמוד