אמנות הפסיפס- מחלקים קטנים לתמונה הגדולה

7/04/2019 עודכן בתאריך

מזה 11 שנה מתקיים מיזם בין דורי בין ותיקי הסב יום לתלמידי כיתות ח' מבית הספר ויצו נהלל.

 

בכל השנים, מגיעים לסב יום ילדי כיתות ח' מבית הספר, סביב מועדים וחגים, כשבכל פעם מגיעה כיתה אחרת. במפגשים הם מכירים זה את זה ועורכים פעילות משותפת.

 

השנה הוחלט להעמיק את ההיכרות של וותיקי העמק עם קבוצה קטנה יותר של תלמידים סביב יותר מפגשים, וכך נולד רעיון המפגשים סביב יצירת אומנות הפסיפס.

 

כיתה ח'2 מנהלל, מגיעה לחמישה מפגשים, אחת לשלושה שבועות. במפגש הם עובדים  בקבוצות קבועות על תמונה ויוצרים ממנה תמונת פסיפס.

עבודת הפסיפס המשותפת היא "התירוץ" שלנו להפגיש בין שני עולמות כול כך שונים בגיל (לפעמים המרחק הוא של 3 דורות ומעלה) ולקרב ביניהם, סביב היצירה והשיח שמתפתח תוך כדי עבודה.

 

כפי שהפסיפס היא יצירת אמנות שבה מרכיבים מפיסות אבן קטנות תבנית גרפית אחת כך מטרת הפרויקט היא לצמצם את הפער הבין דורי בין הוותיקים לצעירים ולייצר תמונה אחת מקרבת ביניהם.

 

הפרויקט נעשה בשיתוף מיכל ויעל מדריכות המלאכה של הסב יום.

 

עם גמר היצירה, יחשפו העבודות במפגש חגיגי, שיערך בסב יום בסוף חודש מאי. במפגש יספרו התלמידים והמבוגרים על החוויה שעברו, וישתפו בה, את מבקרי הסב יום כולם ואת כל חברי שכבת ח' מבית הספר ויצו נהלל.

 

תמי אידלשטיין, מנהלת תרבות ופנאי בעמותת וותיקי עמק יזרעאל מספרת כי "האתגר הגדול שלנו בפרויקטים רב דוריים כמו הפרויקט הזה, הוא לייצר את הפלטפורמה שתייצר עניין הן בקרב הוותיקים והן בקרב הנוער, השאר קורה לבד, הנוער מביא אתו את האור והחיות והוותיקים מביאים איתם את חוכמת החיים, הסבלנות והרבה רוך."

עבור לתוכן העמוד