מובילים באחוזי הגיוס ושירות משמעותי בצה"ל!

5/12/2018 עודכן בתאריך

 נתוני הגיוס שמפרסם אגף כח האדם בצה"ל מראים פעם נוספת שתלמידי עמק יזרעאל מובילים בשירות המשמעותי בצה"ל.

 

המועצה האזורית עמק יזרעאל במקום השני בגיוס גברים לצה"ל בדירוג המועצות האזוריות ובמקום הרביעי בגיוס נשים!

 

בית הספר המוביל בנתונים לגברים הוא בית הספר מקיף עמקים תבור מקיבוץ מזרע שלמעלה מ-97% מבוגריו מתגייסים, 84.2% מתגייסים לשירות משמעותי ו-14% יוצאים לקורס קצינים. עוד בעשירייה הראשונה של בתי הספר המובילים בגיוס בנים נמצאת ישיבת תקוות יעקב מהישוב שדה יעקב בעמק יזרעאל, בו שיעור הגיוס לצה"ל עומד על 98.3%.

 

ברשימת עשרת בתי הספר המובילים בגיוס בנות נמצא בית ספר נוסף מעמק יזרעאל- מקיף העמק המערבי בקיבוץ יפעת, ש98.8% מבוגרותיו מתגייסות לתפקידים משמעותיים ו-14% יוצאות לקצונה.

 

אייל בצר עצמו בצר התגייס ב-1968 לסיירת מטכ"ל. שימש כמפקד צוות בסיירת צנחנים ולאחר מכן סגן מפקד פלוגת סיור זו. במלחמת יום הכיפורים נלחם כקצין מילואים בסיירת במלחמת שלום הגליל שימש כמפקד פלוגת "עורב צנחנים" במילואים. בוגר קורס מג"דים, שירת כרס"ן במילואים. לדברי בצר לא מדובר בשירות צבאי בלבד אלא בתרומה לחברה. "הנתונים המפורסמים היום מראים שוב כי הנוער בעמק יזרעאל הוא מהאיכותיים בארץ, מחובר לשורשיות, אכפתי ומכוון להישגיות ולתרומה משמעותית לחברה. איכותו של הנוער שלנו מתבטאת הן בהישגים הלימודיים והן באחוזי הגיוס הגבוהים לצה"ל, ועל כך אני מעריך אותם מאוד".

 

בתמונה: כחלק מהמאמץ של צה"ל לעודד גיוס לשירות קרבי ומשמעותי, צילם דו"צ החודש בלשכת הגיוס את החיילים שקיבלו את פני המתגייסים החדשים לחטיבות החי"ר של צה"ל. בתמונה: לוחמי חטיבת גולני, שהם גם תושבי עמק יזרעאל- אלון אוסיקה, יער מוטיב, לידור מוזס וטל אגא, שהגיעו ללשכת הגיוס בתל השומר כדי לברך את המתגייסים החדשים לחטיבת גולני.

עבור לתוכן העמוד