המופע "קסמים ונפלאות באופרה" מנגיש את האופרה לילדי הגנים בעמק

28/11/2018 עודכן בתאריך

ילדי גן החובה ברחבי העמק נהנו במהלך החודשים האחרונים ממפגש מוזיקלי מפתיע, מעשיר ומיוחד במינו בגן, במהלכו קיבלו הצצה מרתקת לעולם האופרה. זאת במסגרת סל התרבות השנתי.

המופע "קסמים ונפלאות באופרה", המועלה ע"י זמרת האופרה הישראלית שירלי הוד, חושף את ילדי הגנים לאופרה תוך כדי התנסות וחוויה אישית שלהם. הוד מפליאה בשירה ומשחק, מדגימה קטעי אופרה המותאמים לגילאי הילדים בעברית ובשפות נוספות ומשתפת את הילדים בכל שיר בהפעלה בה הם לוקחים חלק.

 

במהלך המופע המתקיים בתוך הגן, פוגשים הילדים דמויות שונות ומרתקות ולאריות מתוך האופרות "צלילי המוזיקה", "מרי פופינס", "העטלף" ועוד. הילדים חווים את הדמויות ובוחנים אגב כך האם הן שרות בשפה שאינם מכירים, מה הן מרגישות וחולקים תחושותיהם. "היכולת של הילדים להתחבר למוזיקה ולתחושות של עצב ושמחה שמועברות בשירה, כמו גם נקודת המבט והפרשנות שנובעות מהעולם האישי שלהם מפתיעות ומרגשות". כך מספרת שירלי הוד.

 

הוד מוסיפה מחוויותיה בגני העמק: "הגישה למופע בעמק הייתה מדהימה, הגננות העצימו את חווית המופע בצורה מקסימה וניצלו את ההזדמנות להפעיל את הילדים מעבר לשעת המופע. בחלק מהגנים הגננות אף הפכו את המופע להפקה מקסימה עם כרטיסים ומקומות ישיבה שהילדים היו צריכים לאתר, הילדים התלבשו יפה וכו'. היה כיף אמיתי להופיע בעמק, הילדים קיבלו את האופרה בצורה חמה ופתוחה והשתתפו בהתלהבות ובשמחה רבה".

 

רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל: "החינוך לצריכה וחשיפה למגוון אומנויות הוא יעד מרכזי באגף החינוך במועצה. הוא מתחיל בגן הילדים וממשיך לכל שלבי החינוך. הגעת האמנים לגנים מאפשרת לילדים הנאה ולימוד בסביבה מוכרת ונינוחה."

עבור לתוכן העמוד