פרויקט הקמת 'מרכז המורים' העמק יזרעאלי הושק

31/10/2018 עודכן בתאריך

פרויקט הקמת המרכז להכשרה ולהצמחה של מנטורים לצוותי החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל יצא לדרך בשבוע שעבר, עם ביקורם של סטייסי לופז ואדריק מקלגוים, צמד מורים אמריקאים מרשת בתי הספר High-Tech High בסאן דייגו, הפועלת תחת התפיסה של למידה מערבת ופעילה.

 

הביקור נפתח במפגש היכרות במעמד ראש המועצה אייל בצר וסגניתו חנה פרידמן, בו קיבלו האורחים סקירה על החינוך במועצה בכלל ועל המתרחש בששת בתי הספר הנמצאים בתהליך הטמעת התפיסה: "יחד" בגבעת אלה, "רעים" בשמשית, "אופקים" במרחביה, "מרומי שדה" באחוזת ברק, "שדה יעקב" ו"מרחבים" בכפר יהושע. כ-50 אנשי חינוך ומנהלים מכל בתי הספר בעמק שנכחו במפגש, השתתפו בהרצאה אודות עקרונות התפיסה ובסדנה מפעילה בנושא למידה מערבת ופעילה ברוח HTH, אותן העבירו האורחים מקליפורניה.

 

למחרת סיירו המורים האורחים בבתי ספר ברחבי העמק, להתרשמות מהתהליכים החינוכיים המתקיימים בהם וקיימו מפגשים מקצועיים בנושאים שונים ברוח הגישה. בנוסף התקיימה סדנא מעשית, בה התנסו המורים דרכי התמודדות עם דילמות ופתרון בעיות.

 

לסיכום הביקור, התקיים המפגש הראשון להתנעת תכנית "מרכז המורים" עם המורים הלוקחים בה חלק.

 

כפי שפורסם לאחרונה, אגף החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל מתחיל בימים אלה בפיתוח והכשרת אנשי חינוך כ'מנטורים', אשר יובילו הטמעת שינוי בתחומי הלמידה בבתי הספר ברחבי העמק ויפעלו במסגרת מרכז מידע ולמידה אזורי שייצג את תפיסה החינוכית של העמק.

 

מרכז המורים יהווה מרכז מידע פדגוגי אשר יעסוק באיסוף, עיבוד, מחקר והפצה של ידע חינוכי, בדגש על החדשנות שבתי הספר מפתחים ויוצרים בעצמם. המרכז ישלב בין הידע האקדמי והפרקטי הנצבר בבתי הספר בעמק ובין זה הנצבר במקומות אחרים, ויתווה תהליכי הטמעה והערכה שתכליתם ליווי העשייה בבתי הספר, כבסיס ללמידה מתמדת.

 

ענבל מור סמו, מנהלת מחלקת בתי הספר היסודיים במועצה סיפרה על הביקור: "ביקור המורים מקליפורניה היה מעורר השראה ומרתק. מדובר בתחילתו של שיתוף פעולה ארוך טווח שמטרתו המשך הטמעת הגישה החינוכית של למידה מערבת, פעילה וחדשנית יותר במערכת החינוך בעמק כולו. המפגשים עם צוותי החינוך בעמק היו מפרים ומשמעותיים. קיבלנו רשמים נפלאים על ההרצאות, הסדנאות והביקור כולו, אשר הותיר את כולנו מלאי ציפייה לקראת הבאות!"

 

רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך מוסיפה, כי "כניסתן של התכנית להכשרת מנטורים, כמו תכנית הרובוטיקה ונוספות, הן חלק ממסע שאנו מובילים במערכת החינוך בעמק, כשהנרטיב המרכזי בו הוא שימור מורשת חינוכית וקהילתית בצד פתיחות לחדשנות ועדכניות".

עבור לתוכן העמוד