כ-2000 בני נוער מכל רחבי הארץ

השתתפו במפעל לזכרו של יוסי יפה
4/10/2018 עודכן בתאריך

המפעל ה 41 לזכרו של יוסי יפה נערך השנה בעמק יזרעאל, במהלך חג הסוכות. יפה, נהרג בפברואר 1977 כשהוא בן 42 כשרכבו עלה על מוקש. יוסי, מג"ד בצנחנים במילואים ויו"ר ועדת הנוער של תנועת המושבים, אהב מאוד את הארץ ונופיה ותמיד האמין שהנוער הוא העתיד ויש לחנכו וללמדו את אהבת ארצו. המפעל המיוחד ויוצא הדופן הזה נוצר בדמותו ועל פי חזונו של יוסי על ידי חבריו בוועדת הנוער.

מדי שנה, מגיעים למפעל זה מאות בני נוער מכל רחבי הארץ שמתנדבים במשך שלושה ימים לבצע עבדות שיקום ושימור של אתרי טבע בנופי ישראל.

 

השנה, הגיעו לעמק כ-2000 בני נוער מיישובי בני המושבים בכל הארץ בני הנוער קיימו ארבעה ימי טיול ועבודות. בכל יום עד הצהריים עבדו ובשעה 12:00 בערך יצאו לטייל ברחבי העמק.

 

את המפעל מובילה תנועת בני המושבים עם זאת, מחלקת הנוער ושותפיה במרחב תרמו רבות להצלחתו. היה שיתוף פעולה עם רשות העתיקות, קק"ל, רשות ניקוז. בני הנוער עבדו באתרים מגוונים, ידועים ופחות ידועים ברחבי העמק. בין היתר, יצרו מעיינות, חשפו שבילים, סמנו שבילים, ניקו צמחים פולשים ועוד.

 

מנהל מחלקת הנוער, תום אלבו אמר השבוע: "זוהי גאווה גדולה לארח את המפעל החשוב הזה כאן בעמק ולערוך את הפעילות על שביל יזרעאל קק"ל, אחד מפרוייקטי הדגל שמובילה המחלקה שלנו, זהו חיבור טבעי למורשת היזרעאלית, לאוצרות הטבע והנוף שלנו ולמהות של תנועות הנוער שלנו" גם טיולי תחילת השנה של תנועות הנוער יתקיימו בסוף השבוע האחרון על תוואי שביל יזרעאל קק"ל, כמו גם עוד שלל פעילויות חינוכיות וסביבתיות לאורך השנה.

עבור לתוכן העמוד