בפעם ה 12 התקיים מסע "דרך ארץ"

כשתחזרו תבינו!
4/09/2018 עודכן בתאריך

בפעם ה 12 נערך בעמק יזרעאל המסע "דרך ארץ" בו השתתפו עשרות רבות של תלמידי י"א מכל בתי הספר בעמק, בהדרכת צעירי העמק וצוות מינהלה רחב ומתנדב.

 

המסע הערכי "דרך ארץ" החל כיוזמה של חברי הנופלים במלחמת לבנון השנייה, לפני כ 12 שנים, במטרה להנציח את חבריהם בדרך חיה. צוות המדריכים במסע הם חיילים וחיילות בסדיר או בקבע, משוחררים צעירים, סטודנטים,

 

צוות המנהלה כולל גם בוגרי יב' ושנת שירות - כולם בהתנדבות עוזבים את כל עיסוקיהם לשלושה ימים של מסע ועוד הרבה ימים של הכנות בכדי להנחיל ערכים לבני הנוער בעמק.

 

צעירי העמק שבחרו להצטרף ליוזמה המיוחדת של מסע דרך ארץ, יוזמה של מעורבות, מחויבות והשפעה בקהילה, אלו הם מנהיגי החברה.

 

הצעירים מדריכים את בוגרי יא' מיישובי המועצה והלומדים בבתי הספר של המועצה, המסע מייצר מפגשים ייחודיים בין צעירי העמק לבני הנוער.

 

המסע נמשך לאורך שלושה ימים כאשר כל יום מוקדש לנושא מרכזי: הנצחת הנופלים וזיכרונם (הכרות עם הנופלים, הכרות עם גבול הצפון, למען מה הם נפלו?, טקס בהשתתפות המשפחות השכולות וראש המועצה), חיזוק הקשר ותחושת המחויבות למדינת ישראל, עידוד הנוער לעשייה חברתית, ציבורית, קהילתית. שלושת ימי המסע הפיזי הם תהליך מסע פנימי המביא את החניכים והמדריכים להתמודדות עם דיונים בנושאים שונים ומגוונים.

 

אופק בלישה לקח גם השנה את הפיקוד והוביל את "דרך ארץ" 2018, אופק היה חניך בדרך ארץ 2011, הדריך בדרך ארץ 2016 והוביל בשנת 2017 ביחד עם רוני פרדקין.

אמיר ינאי, כרמל נוסן איילון ואופיר קוריס, לקחו על עצמם להוביל את צוות המנהלה ולהם וותק של הרבה שנים בדרך ארץ כחניכים ומספר שנים במינהלה.

 

קדם למסע תהליך ארוך שהתחיל כבר בחודש מרץ, של איתור מדריכים, צוות מינהלה, פגישה של נציגי המדריכים בבתי הספר, ישיבות תוכן, טיול ההכנה, פגישת מדריכים עם החניכים ביישובים ועוד ימים רבים של הכנות.

נועם בן צבי מאלון הגליל נענה לבקשת מארגני המסע והעביר סקירה גאוגרפית והיסטורית לקבוצות בתצפית בהר אדיר, נועם היה מח"ט הגזרה המערבית ביחידת הקישור ללבנון (יק"ל).

 

אופק בלישה: "אני לא מעכל את הזכות הענקית שניתנה לי להוביל שוב את מסע דרך ארץ 2018. מסע דרך ארץ הוא אנדרטה חיה שאוצרת בתוכה עבר, זיכרון והנצחה ייחודית ובאותה נשימה מבט אל העתיד, שנועד לחנך ולטפח את דור העתיד לאהבת הארץ. יש משהו מיוחד במסע הזה שאי אפשר להסביר במילים. זה מה שגורם לכולנו לרצות לחזור כל שנה ולקחת חלק, להושיט יד במסע דרך ארץ.

 

דן תנחומא, מנכ"ל המועצה והאחראי מטעם המועצה על המסע, אמר בתום שלושת הימים החווייתיים: "היתה לי הזכות והכבוד להיות שותף גם במסע דרך ארץ 2018, לעבוד בחברת אנשים מדהימים, שהוציאו לפועל את המפעל האדיר – דרך ארץ. מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית עומלות לילות כימים על עיצוב מודל "הבוגר היזרעאלי", ומסע דרך ארץ הוא התוצר שאנו מייחלים לו. להיחשף לכמות כל כך מרשימה של בוגרים מעורבים התורמים לחברה, שואפים לשירות משמעותי בצבא ומקיימים את האימרה ואהבת לרעך כמוך – מרגש ביותר. סיימתי שלושה ימים בתחושה שמסע דרך ארץ הוא היהלום שבכתר לחינוך לערכים אלו".

עבור לתוכן העמוד