הקייטנה הכי מיוחדת בעמק

40 מתנדבים ושלושה יישובים מחבקים
28/08/2018 עודכן בתאריך

הקייטנה הכי מרגשת בעמק - השבוע הסתיים מחזור שביעי של קייטנת "כיף מיוחד לי בעמק" – לילדים בעלי צרכים מיוחדים, כחלק ממערך הקייטנות המועצתי. בקייטנה השתתפו 24 תושבי העמק, עם מגוון מוגבלויות פיזיות, תקשורתיות והתפתחותיות, בכל רמות התפקוד.

 

הקייטנה מאפשרת להם ליהנות מפעילויות ואטרקציות, מבלי להרגיש שונים. כמדי שנה, ליוו אותם בני נוער ומבוגרים, כולם בהתנדבות וכן ישובים שבחרו "לחבק" את הקייטנה.

 

סתיו ציפרמן, בוגרת כיתה י"א משמשית, המתנדבת זו השנה השלישית בקייטנה, סיפרה השבוע: "אני יכולה להגיד בלב שלם שאני מחכה לקייטנה הזאת כל השנה. אי אפשר להסביר את תחושת הסיפוק אחרי שאתה מצליח לגרום

לילד לחייך, כשמצאת דרך להרגיע את החניך שלך, כשלימדת אותו מילה חדשה, שיר חדש... זו תחושה של אושר וחוויה שיכולה להחזיק אותי מחויכת גם ברגעים הקשים והמאתגרים. הקייטנה הזו היא לא רק בשביל הילדים. היא גם בשבילנו, המתנדבים! זה כמו סיר לחץ של רגשות; בשבוע אחד אתה מרגיש את כל הרגשות שלך, ובריכוז גבוה של כל אחד מהם. אבל האווירה של האהבה והחיבוק העוטף של הילדים ושל הצוות, מדהימים בכל יום מחדש וגורמים לנו לבוא ולהתנדב בכל שנה מחדש. החברים שאנחנו מכירים בקייטנה הם חברים לכל החיים! האווירה בקייטנה היא של כיף ושל קבלת האחר, בכל מובן. אנחנו עוסקים בלגרום לכך שכל מי שירים את הראש ויסתכל על כולם, יראה שכולם מחייכים ושמחים. זה מאחד את כל חלקי הקייטנה לפאזל שלם, משפחתי מאוחד ותומך. כמה בגרות וסבלנות צריך בשביל להקדיש שבוע מהחופש שלך לנתינה ולהתנדבות. כמה זה נותן לי, לתת לאחר!" בקייטנה התנדבו כ- 40 בני נוער מיישובי העמק.

 

היישובים תל עדשים, עין דור ושמשית שמחו לארח השנה את משתתפי הקייטנה ליום אחד, וקיבלו את פניהם בישוב בחיבוק חם ובארוחת בוקר מפנקת, מעשה ידי התושבים. שלושת היישובים הציעו למשתתפי הקייטנה פעילויות מגוונות שהושקעו בהן מחשבה ואהבה רבה.

 

בטקס הסיום החגיגי שהתקיים בבריכת השחייה בשמשית, נפרדו המשתתפים אלה מאלה בהתרגשות גדולה. אתי גפן, מנהלת אגף קהילה ורווחה, אמרה השבוע: "מחמם את הלב לראות בני נוער שכל כך מתמסרים בנתינה לאחר. זהו אחד מהאירועים הכי מרגשים שיש לנו בקיץ! תודה לדקלה יוחאי –רוטמן, רכזת הקייטנה זו השנה השישית ולרונן בנדריהם וברקאי מסטרס שותפיה המסורים בהפעלת הקייטנה, תודה לכל עובדי המועצה השותפים להצלחת הקייטנה: שלומית קוזי-חת, מנהלת הקייטנות ולילך כהני, אחראית החינוך החברתי. תודה לעדילי פרי, עובדת סוציאלית באגף קהילה ורווחה במועצה, שיזמה את הקמת המפעל המדהים הזה. תודה מיוחדת למתנדבת המופלאה, נילי רביב מהסוללים, שמלווה אותנו מתחילת הדרך, יום יום במסירות אין קץ! ותודה לכל אחד ואחת מהמתנדבים הנהדרים שלנו, שבזכותם קמה ועומדת קייטנה ברוח זו. זוהי תעודת הצטיינות לקהילה, לבני הנוער, לכל האנשים הטובים בעמק שלנו, ולמערכות כולן!".

עבור לתוכן העמוד