תלמידי ביה"ס עמקים תבור

31/07/2018 עודכן בתאריך

פרויקט הגמר של תלמידי מגמת התקשורת בביה"ס עמקים תבור- אריאל שיבר, כרמל משיח ויותם דוברין, זכה בפרס השלישי לסרט תיעודי בקטגוריית היצירה הצעירה בתחרות היוקרתית של פסטיבל הסרטים ירושלים. הסרט "החיים הם מוות והמוות גם הוא חיים", עוסק בסיפור חייו של טוביה ריבנר- משורר ישראלי בשפות עברית וגרמנית, מורה, מתרגם, עורך וצלם, פרופסור לספרות בגמלאות באוניברסיטת חיפה וזוכה פרסי כתיבה בארץ ובעולם.

 

ריבנר, יליד צ'כוסלובקיה, עלה לארץ בימי מלחמת העולם השנייה. משפחתו הושמדה באושוויץ והוא התחנך בארץ כנער במספר קיבוצים. ריבנר השתתף במלחמת העצמאות ומסוף המלחמה ועד היום הינו חבר קיבוץ מרחביה.

 

ראשית יצירתו האמנותית הייתה בתחום הצילום. הוא הוציא כמה אלבומים שהקנו לו שם של צלם אמן, וצילומיו ליוו את כתביו בספרי שירתו.

 

הסרט הזוכה הינו מתוך שישה-עשר סרטים שהתקבלו השנה לפסטיבל מבין מאה שמונים ושניים יוצרים, שהגישו מועמדות. רכז מגמת התקשורת חן שלח אמר "הזכייה הזו הנה המשך טבעי לזכיות נוספות בשנים האחרונות של תלמידי המגמה בפסטיבלי הקולנוע בירושלים ובחיפה. דודו גורן, מנהל תיכון ״עמקים תבור״, אמר היום: ״מגמת תקשורת של עמקים תבור בהובלתם של חן שלח ויפתח שבח מגיעה מדי שנה להישגים מרשימים. אחרי החגים תכנס המגמה למבנה חדש ומשופץ המצויד במיטב הציוד המודרני למגמה, שיסייע למורים ולתלמידים להמשיך את מסורת ההישגים.״

 

לצפייה בסרט הזוכה - לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד