ועדת התכנון המחוזית שדנה בנושא נמל חיפה

5/06/2018 עודכן בתאריך

הוועדה קיבלה קריאתם של בכירים מהמועצה שנכחו בדיון, להסדרת שימושי הקרקע באזור נמל חיפה, באופן שלא יסתום את הגולל על תכניות אפשריות להקמת שדה תעופה בינ"ל משלים, על בסיס השדה הקיים.

 

בישיבת ועדת התכנון מחוז צפון שהתקיימה בשבוע שעבר בנושא תמ"א לנמל חיפה, הוצגה הסתייגת המועצה האזורית עמק יזרעאל, הקוראת להסדרת שימושי הקרקע השונים באזור הנמל, באופן שלא יסתום את הגולל על תכניות עתידיות אפשריות להקמת שדה תעופה בינ"ל משלים לנתב"ג, על בסיס השדה הקיים.

 

בכירים מהמועצה הציגו את עמדתה, אשר גובשה לאחר בחינה מעמיקה באמצעות מומחים בתחומים שונים, כי נדרש פתרון משולב לסוגיית שדה תעופה בינ"ל: הקמת שדה גדול בנבטים, צמצום התנועה בנתב"ג והקמת שדה קטן משלים בצפון, לכך מתאימה חיפה, שנמצאת על צומת דרכים משמעותית.

 

נציגי המועצה הציגו במסגרת הועדה את מסקנות בדיקת היתכנות שנערכה ע"י חברה בינלאומית מספרד, ביוזמתה ומימונה המלא של מועצת עמק יזרעאל, כי ניתן להקים שדה תעופה בינ"ל במרחב השדה הקיים בחיפה.

 

בהחלטתה ציינה הוועדה המחוזית, כי היא סבורה שראוי לא לפגוע באפשרות להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג בחיפה ועל כן, מבקשת להוסיף בסעיפים המסדירים את שימושי הקרקע גם שימושי שדה התעופה. עוד נכתב בהחלטת הוועדה, כי זו ממליצה למועצה הארצית לתכנון ובנייה להתייחס לאמור בדו"ח הבינלאומי שהוצג ע"י מועצה אזורית עמק יזרעאל, ובמסקנותיו, בטרם תקבל החלטה סופית לעניין אישור התמ"א לנמל חיפה.

 

במועצה האזורית עמק יזרעאל אמרו השבוע: "אנו מברכים את ועדת התכנון מחוזית על החלטתה המוצדקת, לכלול אפשרות לתכנון עתידי של שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג בתכניות התמ"א לנמל חיפה, המהווה שער הכניסה הצפוני לארץ וצומת דרכים חשובה לכל חלקיה. שמחים שמאמצינו נשאו פרי ונמשיך במאמצים להביא לפתרון תעופתי הולם שייטיב עם כל אזורי הארץ".

עבור לתוכן העמוד