תלמידי בי"ס 'מרחבים'

מבקשים מחברי הכנסת להתגייס למאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד
22/05/2018 עודכן בתאריך

תלמידים מבית ספר 'מרחבים' בכפר יהושע שבעמק יזרעאל, השתתפו השבוע בכנס "ילדים מבקשים ישראל מקיימת" שהתקיים בכנסת, במסגרתו הציגו את הפעילות הסביבתית והקהילתית של ביה"ס.

 

במסגרת הכנס, נתבקשו התלמידים להציג בקשה מחברי הכנסת ונבחרי הציבור, הנוגעת לאחריות סביבתית למען הדורות הבאים. ילדי ביה"ס פנו לח"כים בבקשה לסייע לתושבי העמק למנוע הקמתו של שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל. בפנייתם הציגו טיעונים מנומקים, בניהם פגיעה קשה של שדה תעופה בינלאומי במגוון הביולוגי בעמק, מיגור התנשמות המסייעות להדברה ביולוגית, פגיעה בחקלאות, זיהום אוויר ופגיעה קשה באיכות החיים בעמק.

 

לקראת הנסיעה לכנסת, קיבלו התלמידים רוח גבית מהמועצה האזורית עמק יזרעאל, בפגישתם עם בכירי המועצה העבירו לתלמידים סקירה נרחבת על סוגיית שדה התעופה, ענו לשאלותיהם וברכו אותם על הבחירה בנושא זה בפני חברי הכנסת, על האכפתיות הסביבתית שהם מציגים ועל התגייסותם לטובת המאבק כנגד שדה התעופה.

 

לאחר פגישתו עם התלמידים נאמר: "הילדים והנוער של היום מגלים מעורבות מרשימה ביותר וניכרים בהם ערכים מעוררי השראה, לשמירה על הסביבה ודאגה לעתיד העמק בו בהם גדלים. התרגשנו כולנו מבקשתם של ילדי בית הספר, ללמוד את נושא שדה התעופה לעומקו ומהדיון הבוגר והאכפתי שקיימו עמי בפגישתנו. התגייסותם למאבק אינה דבר מובן מאליו ואם אלה תושבי העמק של העתיד, נכון לנו עתיד מזהיר בעמק ירוק ופורח".

עבור לתוכן העמוד